Reklama

Kroplówki witaminowe Rzeszów – innowacyjna forma suplementacji

Opublikowano: 2 marca 2021 23:15
Autor: Artykuł sponsorowany

Kroplówki witaminowe Rzeszów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

promowane Kroplówki witaminowe to nowy sposób na szybkie uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów zarówno u pacjentów chorych, jak i zdrowych. W związku z tym, że witaminy są ważne dla organizmu, oczywiste jest, że należy dbać o zachowanie równowagi wodno-elektrolitowej i dostarczać do krwiobiegu określoną ilość potrzebnych substancji. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Nawet stosując zbilansowaną i odżywczą dietę, można narazić organizm na pewne niedobory. Wszystko dlatego, że zapotrzebowanie tkanek i komórek na substancje odżywcze zmienia się z dnia na dzień.

Tak jak poziom witamin w organizmie nie jest stały, tak samo zmienia się zapotrzebowanie na nie. Zależy ono w głównej mierze od codziennie wykonywanych obowiązków i czynności, aktywności fizycznej, umysłowej oraz ogólnego stanu zdrowia każdego człowieka. Kroplówki witaminowe komponowane są z niezwykłą starannością. Można zatem rzec, że ich indywidualnie dobrany skład spełni oczekiwania każdego pacjenta, bez względu na stopień niedoboru.

Jakie suplementy wybrać?

Obecnie szacuje się, że już ponad połowa Polaków stosuje regularnie (a więc codziennie) wybrane doustne suplementy diety. Mimo to stan ich zdrowia nie poprawia się w widoczny i spodziewany sposób. Z ekranów telewizora i monitorów komputerów ciągle „atakują” wszystkich reklamy wszelkich środków mających w swym składzie witaminy i minerały. Wielu pacjentów spożywa je bez kontroli lekarza, głównie ze względu na ich dostępność. Choć nie są to substancje lecznicze, a jedynie suplementy, warto pamiętać o tym, że nieprawidłowo stosowane przyczyniają się do wystąpienia stanów zagrażających zdrowiu. Gdy mają pomóc, paradoksalnie niekiedy szkodzą, zwłaszcza spożywane w nadmiarze. Kroplówki witaminowe są rozwiązaniem nie tylko skuteczniejszym, ale i w pełni bezpiecznym.

Ilość przyjmowanych doustnie suplementów diety nie wpływa pozytywnie na ich wchłanialność. Każda dawka doustnie podanej substancji musi bowiem przejść cały proces trawienny. Podczas niego ulega wielu przemianom, zmienia się zatem jej skład. Badacze zgodnie twierdzą, że w niektórych przypadkach jedynie 30-40% substancji czynnej doustnych suplementów diety jest dostarczana do tkanek i narządów. By skutecznie i szybko podnieść wskaźnik wchłanialności do organizmu substancji odżywczych, należy skorzystać z oferty kroplówek witaminowych. Ich dożylne podanie gwarantuje wyższą skuteczność, głównie dzięki omijaniu drogi pokarmowej.

Wlewy witaminowe – przeznaczenie

Ponieważ wlewy witaminowe składają się wyłącznie z bezpiecznych i dopuszczonych do obrotu farmaceutycznego substancji, ich stosowanie jest całkowicie bezpieczne. Zwykle zaleca się je osobom prowadzącym aktywny i wymagający tryb życia, przewlekle chorym, a nawet alkoholikom. Wzmożona aktywność fizyczna i psychiczna, wycieńczenie organizmu z powodu choroby, nadużywania środków odurzających, chęć szybkiej regeneracji, przywrócenia sił witalnych, dobrego samopoczucia, wyglądu – to główne wskazania do wykonania wlewu witaminowego.

Wlewy witaminowe przeznaczone są zatem dla każdego. Nie należy jednak zapominać o tym, że wlew jest również procedurą medyczną. Wobec tego należy zachować odpowiedni poziom jakości i bezpieczeństwa, by zapobiec ewentualnym komplikacjom i powikłaniom. W Centrum Medycznym Galmedic procedurę rozpoczyna się zatem od szczegółowego wywiadu z pacjentem. Zwykle lekarz zleca wtedy wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych. Ich wyniki dają odpowiedź na pytanie, z jakim niedoborem ma się do czynienia i jak bardzo jest on nasilony. Dzięki temu może on precyzyjnie określić potrzeby pacjenta – dobrać skład kroplówki i dawkowanie. Z reguły wlew wykonuje się regularnie przez okres miesiąca. Zwykle wystarczy jedna infuzja tygodniowo, by szybko poprawić wyniki badań diagnostycznych pacjenta.

Przeciwwskazaniami do dożylnego podawania suplementów są z pewnością ciężkie choroby niewydolnościowe nerek, wątroby, układu krążenia. Odmowę wykonania zabiegu otrzymają również osoby, których stan psychiczny na to nie pozwala. Dotyczy to zwłaszcza pacjentów z silnymi zaburzeniami psychotycznymi, depresją.

Kroplówki witaminowe w Rzeszowie – cena

Kroplówki witaminowe w Rzeszowie różnią się cenowo. Wiąże się to przede wszystkim z ich składem. W ofercie Centrum Medycznego Galmedic dostępne są różnorodne wlewy o starannie wyselekcjonowanym składzie. Pacjent może skorzystać z kroplówek o działaniu regenerującym, wzmacniającym, odchudzającym, odmładzającym, oczyszczającym, poprawiającym libido i wielu innych. Ich koszt to od 150 do 500 złotych. Możliwe jest ponadto łączenie i mieszanie składów poszczególnych kroplówek w porozumieniu z lekarzem specjalistą. Koszt zabiegu zależy wtedy od wybranych kroplówek i ich składu.

Ceny kroplówek nie wydają się jednak wygórowane. Biorąc pod uwagę, że większość pacjentów ocenia wysoko ich skuteczność i efektywność, warto wydać kilkaset złotych na szybką regenerację organizmu. Ponadto zabieg wykonywany jest przez profesjonalistów, co gwarantuje najwyższy stopień jakości i komfortu.

Statystyczne polskie gospodarstwo domowe przeznacza na zdrowie ponad 550 złotych miesięcznie, z czego ponad połowę stanowią koszty suplementów diety. W aptekach i supermarketach sprzedawanych jest rocznie 240 milionów opakowań takich produktów. Koszt związany z koniecznością wykupienia określonej ilości miesięcznej dawki suplementów doustnych jest więc porównywalny z kosztem terapii kroplówkami witaminowymi. Skuteczność jest jednak nieporównywalna. Dlatego też warto zainwestować pieniądze w swoje zdrowie w lepszy i bardziej efektywny sposób. Zaoszczędzić można również na środkach dietetycznych, ponieważ w ofercie Centrum Medycznego Galmedic dostępne są kroplówki wspomagające proces odchudzania.

Kroplówki witaminowe Rzeszów


Zabieg i jego bezpieczeństwo

Zabieg wykonania dożylnego wlewu witaminowego przeprowadza zwykle pielęgniarz lub pielęgniarka. Personel pielęgniarski ma konieczną wiedzę, doświadczenie i umiejętności konieczne, by w bezpieczny sposób dostarczyć minerały do organizmu pacjenta. Kroplówki witaminowe podaje się dożylnie. W związku z tym w ciele pacjenta wykonuje się wkłucie dożylne. W żyle obwodowej umieszcza się wenflon, za którego pośrednictwem do krwiobiegu popłyną wybrane substancje. Samo założenie wkłucia nie jest bolesne, ale może być źródłem dyskomfortu. Przypomina nieco pobieranie krwi.

Następnie pacjent przybiera możliwie jak najwygodniejszą pozycję, ponieważ infuzja witamin i minerałów do krwiobiegu trwa od 20 do 40 minut. W tym czasie pozostaje on pod specjalistyczną opieką fachowców. Nie musi martwić się o przebieg i bezpieczeństwo zabiegu. Nad wszystkim czuwa personel medyczny, nawet jeżeli pacjent zostaje w gabinecie zabiegowym sam. Ma to bowiem przyczynić się do zwiększenia jego poczucia komfortu. Sprzyja rozluźnieniu, odprężeniu i szybszej regeneracji. Większość pacjentów pierwsze efekty działania kroplówki zauważa i odczuwa już podczas infuzji.

Pierwsze widoczne i odczuwalne rezultaty dożylnej terapii witaminowej to: przypływ energii i sił witalnych, poprawa samopoczucia, ustąpienie objawów przemęczenia, redukcja stresu i uczucia nerwowości, poprawa kondycji włosów, skóry i paznokci, lepsze funkcjonowanie wszystkich organów. W konsekwencji pacjent staje się bardziej odporny na stres i choroby, organizm jest dotleniony i odpowiednio nawodniony, przywrócona zostaje równowaga hormonalna i wodno-elektrolitowa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE