Reklama

Kredyt samochodowy czy gotówkowy – co wybrać, finansując zakup auta?

Opublikowano:
Autor:

Kredyt samochodowy czy gotówkowy – co wybrać, finansując zakup auta? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której jako kierowca całe życie jeździsz jednym samochodem. Zmiany są konieczne, zwykle co kilka lat. Niestety, koszt auta, nawet używanego, jest wysoki. Jeśli nie posiadasz oszczędności, naturalnie kierujesz myśli ku kredytowi bankowemu. Wybrać gotówkowy czy samochodowy? Wbrew pozorom odpowiedź nie należy do najłatwiejszych.

Kredyt samochodowy – plusy i minusy

Skoro banki oferują kredyty samochodowe, to chyba najlepsza formuła zakupu auta z pomocą zewnętrznego podmiotu? Otóż niekoniecznie.

Największą zaletą kredytów samochodowych są stosunkowo niskie koszty – oprocentowanie jest korzystniejsze niż w przypadku kredytów gotówkowych. Pewnym problemem może być jednak fakt, że bank w praktyce kupuje samochód i w praktyce pozostaje jego właścicielem aż do momentu całkowitej spłaty zobowiązania. Co więcej, w ramach kredytu samochodowego nie otrzymujesz żadnej dodatkowej sumy, która może być przydatna w związku z zakupem auta – na przykład na przegląd, OC i inne polisy czy zakup akcesoriów i dodatkowych części.

Dla niektórych minusem będą także formalności. Kredytu samochodowego na pewno nie załatwisz od ręki – trzeba kontaktować się nie tylko ze sprzedawcą, ale również urzędem. W efekcie załatwianie wszelkich spraw może rozciągnąć się na kilka dni i wizyt w różnych punktach, a to z kolei rodzi konieczność stania w kolejkach itd.

Na pewno oszczędności ułatwia porównywarka kredytów samochodowych kredytowo.org, która umożliwia podgląd aktualnych warunków poszczególnych ofert dostępnych na rynku. Zamiast kierować się reklamami czy poradami internautów samodzielnie wybierasz bank, do którego chcesz się udać po tani kredyt samochodowy.

Kredyt gotówkowy – plusy i minusy

Już na wstępie należy zaznaczyć, że kredyt gotówkowy będzie prawdopodobniej droższy od samochodowego. Zapewne nie jest do dla Ciebie dobra informacja, ale możesz znaleźć inne korzyści płynące z tego wyboru.

Kredyty gotówkowe są przyznawane na dowolny cel. Wystarczy określić kwotę, sprawdzić zdolność kredytową i dogadać się z bankiem co do liczby oraz wysokości rat. Co w tym wyjątkowego? Otóż w przeciwieństwie do kredytu samochodowego przy gotówkowym możesz zdobyć środki na inne wydatki. Sprawdź poniższy przykład.

Załóżmy, że kupujesz używane Audi za 20 tysięcy złotych. Wiesz jednak, jak wysokie są koszty OC, chcesz także lekko stuningować pojazd, wyposażając go w kilka gadżetów i przydatnych części, na które nie masz wolnych środków. W tej sytuacji składasz wniosek o kredyt gotówkowy na kwotę 25-30 tysięcy złotych i wydajesz je wedle uznania. Pamiętaj, że porównywarka finansowa kredytowo.org ułatwia znalezienie korzystnych, tanich kredytów konsumpcyjnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE