Reklama

Kredyt hipoteczny – ranking najlepszych ofert – gdzie dostaniesz najtańszy?

Opublikowano:
Autor:

Kredyt hipoteczny – ranking najlepszych ofert – gdzie dostaniesz najtańszy? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Wybór kredytu hipotecznego powinien być poprzedzony dogłębną analizą, jako że zazwyczaj zawieramy umowę z bankiem na wiele lat. Pomocny może być ranking kredytów hipotecznych, który sugeruje jakie oferty warto w pierwszej kolejności wziąć po uwagę.

Jeśli poszukujemy najtańszego kredytu hipotecznego, to bardzo dobrze pod tym względem wypada Kredyt Własny Kąt Hipoteczny proponowany przez bank PKO BP. Niezależnie od tego, czy interesuje nas nieduża kwota kredytu, czy też pokaźna, jest to oferta, jaką warto rozważyć. W tym banku będziemy bowiem mogli pożyczyć od 20 tysięcy do nawet 3 milionów złotych. Spłatę natomiast możemy rozłożyć na okres od roku do 35 lat, wybierając albo raty równe, albo malejące. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje możliwość zawieszenia spłaty, nawet na 36 miesięcy.

Wybierając kredyt hipoteczny w banku PKO BP, trzeba być przygotowanym na to, że niezbędny będzie wkład własny w wysokości od 10 do 20%. Jeśli chodzi o RRSO, to wynosi 4,37%. Natomiast marża może być niższa, jeśli klient skorzysta z kredytu w zielonej odsłonie. Można liczyć na taką obniżkę, gdy minął rok od momentu spłaty pierwszej raty, a także ze świadectwa charakterystyki energetycznej dla nieruchomości, która jest zabezpieczeniem kredytu, wynika, że EP nie przekracza dla mieszkania 85 kWh/(m2rok), bądź dla domu jednorodzinnego wynosi najwyżej 95 kWh/(m2rok).

Kredyt hipoteczny w Banku BNP Paribas

Z kolei w Banku BNP Paribas pożyczymy więcej, niż w PKO BP. Możemy starać się o co najmniej 50 tysięcy, bądź nawet o 4 miliony złotych, spłacając kredyt w ratach równych lub w malejących w okresie od roku do 30 lat. Warto pamiętać, że jeśli chodzi o okres kredytowania, to nie do końca możemy ustalić go na swoich zasadach – są tutaj konkretne warunki, jakie trzeba spełnić. Maksymalnie przez 240 miesięcy będziemy mogli spłacać kredyt, który chcemy przeznaczyć na zakup działki budowlanej, bądź też na nabycie niezabudowanego gruntu rolnego. Jeśli kredyt chcemy przeznaczyć na inne cele, wtedy możemy go spłacać przez maksymalne 360 miesięcy.

Jeśli rozważamy wziąć kredyt na nieruchomość, a jeszcze potrzebujemy środki na inne cele, to ta oferta będzie dla nas atrakcyjna. Można bowiem przeznaczyć nawet 15% pożyczanej kwoty na dowolny cel, pamiętając jednak też o tym, że kredyt będzie dla nas dostępny, jeśli nasz wkład własny wyniesie 20%. Po przyznaniu finansowania, możemy zdecydować, czy kredyt chcemy otrzymać w jednorazowej wypłacie, czy w transzach.

W razie gdybyśmy mieli jakieś trudności ze spłatą, to istnieje możliwość karencji, która maksymalnie wynosi 24 miesiące. Co do oprocentowania, to wynosi ono 3,02% w skali roku, jednak jest zmienne. Klienci banku mogą też refinansować środki, które zainwestowali w nieruchomość – do roku wstecz. Dobrą informacją jest też zerowa prowizja.

Kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim

Trzecia najlepsza oferta dotyczy kredytu hipotecznego w ING Banku Śląskim. Możemy pożyczyć od 70 tysięcy do 4 milionów, a prowizja za udzielenie finansowania wynosi 0 zł. Z kolei RRSO utrzymuje się na poziomie 4,44%. Najdłużej można spłacać kredyt przez 35 lat, a najkrócej przez rok w ratach równych lub malejących. Do wyboru jest albo oprocentowanie zmienne, albo stałe, które trwa przez pięć lat, po czym można ponownie zdecydować się na oprocentowanie stałe lub na zmienne.

Bank udzieli nam kredytu, jeśli zadeklarujemy, że wniesiemy minimum 20% wkładu własnego. Można spłacić zobowiązanie przed terminem, na jaki zgodziliśmy się w umowie zawieranej z bankiem, co nie wiąże się dla nas z żadnymi dodatkowymi kosztami (bank nie pobiera prowizji ani za wcześniejszą spłatę, ani za nadpłatę).

Kredyt hipoteczny w Pekao SA

Kolejną atrakcyjną propozycją w rankingu kredytów hipotecznych, który proponuje Bank Pekao SA Jeśli poszukujemy finansowania z minimalnym wkładem własnym, to ta opcja może być właśnie dla nas – bank wymaga bowiem tylko 10-procentowego wkładu własnego. Dodatkowym atutem jest to, że kredyt możemy zaciągnąć nie tylko w polskiej walucie, ale również w: EUR, USD, GBP, SEK, NOK.

W czasie spłacania zobowiązania możemy zmienić walutę kredytu, jeśli uzyskujemy dochód w innej walucie, a zarazem w takiej, w jakiej bank przyznaje kredyty. Istnieje możliwość wcześniejszej spłaty kredytu, a także skorzystanie z karencji – w ciągu okresu kredytowania możemy łącznie zawiesić spłatę na 12 miesięcy. RRSO wynosi 5,19%. Możemy liczyć na uproszczoną wycenę nieruchomości, jeśli zdecydujemy się zaciągnąć kredyt na kwotę co najmniej 300 tysięcy złotych.

Kredyt hipoteczny w Millenium Banku

Następną ciekawą propozycją jest kredyt hipoteczny, który weźmiemy w Millenium Banku. Możemy tutaj pożyczyć od 20 do 270 tysięcy złotych i spłacać zobowiązanie przez minimum 6 lat, a maksymalnie przez 35, z uwzględnieniem tego, że kredytobiorca spłacający ostatnią ratę, nie może mieć skończonych 75 lat.

Kredyt możemy spłacać albo w równych ratach, albo w malejących, płacąc stałą liczbę rat przewidzianą dla danego okresu kredytowania, bądź też spłacić kredyt wcześniej. W takim przypadku nie zapłacimy prowizji, podobnie będzie w momencie, kiedy bank przyzna nam kredyt. Od rat będziemy mogli odpocząć – raz na rok możemy zawiesić spłatę zobowiązania. Wkład własny nas nie przerazi, gdyż wynosi minimum 10%. RRSO wynosi 4,53%, a jeśli zaliczamy się do aktywnych klientów, możemy liczyć na niższą marżę o 0,5%

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE