Reklama

Kredyt gotówkowy bez prowizji

Opublikowano:
Autor:

Kredyt gotówkowy bez prowizji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Eksperci rynku finansowego potwierdzają, że kredyt gotówkowy na dowolny cel jest dzisiaj najchętniej zaciąganym zobowiązaniem. Bierze się go szybko, przy minimum formalności, a ogromnym atutem jest fakt, że większość banków udostępnia dzisiaj opcję zaciągania takich zobowiązań bez konieczności wychodzenia z domu, za pośrednictwem internetu. To tak ważne, nie tylko ze względu na wygodę i komfort współpracy z bankiem, ale również patrząc na nasze bezpieczeństwo.

W czasie pandemii koronawirusa zaleca się przecież społeczną izolację. Okazuje się, że Polacy stają się coraz bardziej wymagającymi klientami i oprócz komfortu zaciągania kredytów, chcą cieszyć się finansowym wsparciem na korzystnych warunkach. Chodzi głównie o niskie koszty, jakie ma generować współpraca z instytucją bankową. Nie ma wątpliwości, że kredyt gotówkowy online bez prowizji i z niskim oprocentowaniem to najbardziej pożądany produkt. Sprawdźmy, czy na takie zobowiązanie może liczyć potencjalny klient banku.

Kredyt gotówkowy - podstawowe warunki

Chociaż rzeczywiście banki muszą walczyć o każdego klienta i w obliczu ogromnej konkurencji starają się oferować coraz korzystniejsze warunki współpracy, to jednak istnieją wymogi charakterystyczne, które przewidziane są dla wszystkich kredytów bez wyjątku. Pamiętajmy, że banki komercyjne funkcjonują w celu generowania zysków, a takie możliwe są do osiągnięcia z tytułu dodatkowych kosztów, jakimi obarcza się klientów.

To jednak nie wszystko, bo każdy kredyt gotówkowy udzielany jest na jasnych zasadach i chociaż każda instytucja prowadzi własną politykę kredytową, to niektóre kryteria pozostają niezmienne. Mowa tu między innymi o weryfikacji klienta pod względem jego zdolności kredytowej, wypłacalności, ale też historii kredytowej. Aby móc zaciągnąć kredyt należy wskazać miesięczne zarobki, a nawet udokumentować źródło ich generowania. Zawsze też bank analizuje raport BIK, który mówi o aktualnej sytuacji materialnej oraz zachowaniach potencjalnego kredytobiorcy względem spłaty innych zobowiązań. Dopiero wtedy wydawana jest decyzja kredytowa.

Kredyt gotówkowy - koszty, które ponosi kredytobiorca

Chociaż większość potencjalnych kredytobiorców bierze pod uwagę oprocentowanie, wysokość comiesięcznej raty i czas trwania współpracy z bankiem, to w celu wybrania najlepszego, a więc najtańszego kredytu, konieczne staje się uwzględnienie też innych parametrów. Mowa tu o kosztach dodatkowych, które nierzadko są na tyle wysokie, że kredyt gotówkowy staje się wręcz nieopłacalny. Nie chodzi przecież o to, by takie zobowiązanie zaburzyło płynność finansową, ale raczej o to, by stanowiło realne wsparcie finansowe.

W ramach dodatkowych kosztów można mówić o prowizji, jaką instytucja bankowa pobiera za udzielenie kredytu - prowizja niejednokrotnie generuje największe koszty. Dodatkowo kredytobiorca zobowiązuje się nierzadko do spłaty odsetek za opóźnienia w spłacie comiesięcznych rat, zapłaty dodatkowych kosztów za wcześniejszą spłatę, a nawet zgadza się na nabycie innych, płatnych produktów banków, jak ubezpieczenie czy rachunek bankowy. Wszystkie te koszty mają znaczenie dla atrakcyjności i opłacalności danego zobowiązania.

Kredyt gotówkowy bez prowizji - czy to możliwe?

Jak wspomnieliśmy, jednym z najwyższych kosztów, jakimi obarcza się kredytobiorcę, jest prowizja za udzielenie zobowiązania kredytowego. W zależności od wartości kredytów może wynosić od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych dodatkowej, tak naprawdę zbędnej w oczach klienta banku opłaty.

Na szczęście sporo instytucji rezygnuje z pobierania prowizji w ramach tzw. ofert specjalnych. Niektóre kredyty gotówkowe mogą zaciągać bez prowizji tylko stali klienci, inni razem są to propozycje dla nowych kredytobiorców, by zachęcić ich do współpracy. Jeśli i Ty chcesz ominąć wydatek, jaki wiąże się z koniecznością zapłaty prowizji od kredytu, musisz najpierw porównać co najmniej kilka ofert, a dopiero później podjąć racjonalną decyzję o współpracy z danym bankiem.

Najtańszy kredyt gotówkowy bez prowizji - jak go znaleźć?

W sieci bez problemu udaje się znaleźć narzędzia, dzięki którym można wybrać tani kredyt gotówkowy bez prowizji. Kalkulator kredytowy jest jednym z takich i z całą pewnością warto z niego korzystać. W odpowiednie rubryki wystarczy wpisać konkretne wartości, by w kilka sekund poznać całkowite koszty zobowiązania. Oczywiście, te liczby będą tylko przybliżone, bo ostateczne klient pozna dopiero po wydaniu decyzji pozytywnej.

Co więcej, kredyty bez prowizji znaleźć można też w rankingach kredytowych. W wyszukiwarkę online wystarczy wpisać hasło typu "kredyt gotówkowy bez prowizji", by znaleźć porównania uwzględniające właśnie ten czynnik. W ten sposób udaje się poznać szacowane oferty konkurencyjnych względem siebie banków szybko, sprawnie i bez konieczności wychodzenia z domu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE