Reklama

Kontenery mieszkalne – kompaktowe rozwiązania dla rodziny

Opublikowano:
Autor:

Kontenery mieszkalne – kompaktowe rozwiązania dla rodziny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Kto by pomyślał, że coraz bardziej popularne stanie się mieszkanie w kontenerach… i to nie tylko z konieczności, ale też jako efekt świadomej, przemyślanej decyzji? Czy takie rozwiązanie może zapewnić jakiekolwiek standardy życia, które odpowiadałyby współczesnym wymaganiom? Jak najbardziej! Poniżej przybliżamy fakty, które z pewnością zmienią Wasze zdanie na temat kontenerów mieszkalnych!

Czy w kontenerach da się mieszkać?

W takich, które produkowane są współcześnie – zdecydowanie tak! Nowoczesne konstrukcje pełne są rozwiązań pozwalających na komfortowe mieszkanie w ich wnętrzach przez cały rok.

Na początku warto wspomnieć, że kontenery mieszkalne są obecnie doskonale izolowane, dlatego nie trzeba się martwić o odpowiednią temperaturę w lecie i w zimę. Dodatkowo podstawowym wyposażeniem jest wentylacja, która pozwoli zachować przyjemny klimat wewnątrz kontenera. Dla domowników nie bez znaczenia będzie także możliwość podłączenia instalacji elektrycznej oraz dostępu do wody.

Należy pamiętać, że nowy dom nie jest ograniczony do kilku metrów kwadratowych, które oferuje pojedyncza jednostka kontenera – bez problemów można ze sobą łączyć wiele takich modułów. W ten sposób można uzyskać dom, który będzie charakteryzował się naprawdę sporą powierzchnią użytkową. Zdecydowana większość producentów pozwala także zamawiać kontenery o wybranym przez klienta układzie drzwi i okien.
 

Kontener mieszkalny od producenta Mastertec
 

Argumenty na korzyść kontenerów mieszkalnych

Największym atutem kontenerów mieszkalnych jest ich cena, która jest nieporównywalnie mniejsza od ceny, którą trzeba zapłacić za obiekt murowany. Na korzyść tego rozwiązania przemawia także bez wątpienia czas, w którym można zamieszkać w swoich nowych czterech kątach. Kontener na indywidualne zamówienie można mieć na swojej działce już w ciągu 30 dni, podczas gdy na dom przyjdzie nam czekać znacznie dłużej.

Bez wątpienia atutem tego typu rozwiązania jest także możliwość przemieszczenia takiego domku. Kontenery są na tyle lekkie, że – w razie konieczności – można bez problemu przetransportować je nawet o kilkadziesiąt czy kilkaset kilometrów!

Ile kosztują kontenery przeznaczone do życia?

Przeglądając oferty tytułowych obiektów, z łatwością można zauważyć, że ceny ich ceny nie są wygórowane. Nowoczesny kontener o powierzchni 27 m2 można zakupić już za 35 tysięcy złotych. Później należy go wyłącznie wykończyć. Jak widać – kwota ta jest całkiem w porządku jak za nowe, funkcjonalne miejsce do życia.

Podsumowanie

Kontenery mieszkalne wydają się rozsądnym rozwiązaniem dla tych, którzy pragną stać się właścicielami domu, ale nie mogą sobie pozwolić na wybudowanie standardowego budynku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE