Reklama

Kołdry i poduszki – rodzaje i zastosowanie

Opublikowano:
Autor:

Kołdry i poduszki – rodzaje i zastosowanie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane

Od dziecka kołdry i poduszki są bliższe nam niż niejeden przyjaciel. Każdego dnia bowiem zasypiamy i budzimy się w naszym łóżku w otoczeniu właśnie tych miłych przedmiotów. Kołdry i poduszki to rzeczy codziennego użytku, które powinny cechować się najwyższą jakością i wygodą. Sprawdźmy dziś zatem jakie kołdry i poduszki powinniśmy wybrać dla siebie?

Kołdry i poduszki puchowe

To jedne z najpopularniejszych rodzajów kołder i poduszek. Charakteryzują się one tym, że są lekkie i dobrze izolują ciało przed zimnem. Rozróżnia się je dodatkowo na zimowe, letnie oraz całoroczne. Wszystko zależne jest tu od ilości i grubości wykorzystanego puchu. Z doświadczenia lepiej jest polecić kołdrę czy poduszkę z puchem gęsim, gdyż jest on bardziej wytrzymały od kaczego.

Wypełnienie z pierza

Pierz jako materiał wypełniający przypomina bardzo puch. Różnią się one jednak tym, że pierz jest połączeniem puchu z piórami, przez co ich waga jest większa. Ten materiał jest również słabszym izolatorem przez co ta opcja traktowana jest jako gorsza alternatywa dla puchowych wyrobów.

Kołdry z wełny

Wypełnienie z wełny owczej zapewniają kołdrze doskonałe właściwości izolacyjne. Poza utrzymywaniem ciepła również bardzo dobrze przepuszczają one powietrze. Ten typ polecany jest zwłaszcza alergikom, gdyż daje on naszej skórze oddychać oraz nie uczula.

Poduszki jedwabne

Zarówno poduszki jak i kołdry jedwabne to wyroby najwyższej klasy. Nie przyciągają one roztoczy oraz nie uczulają przez co są one chętnie wybierane przez alergików. Dodatkowo kołdry tego typu mają właściwości antystatyczne przez co nie lgnie do nich kurz. Pamiętajmy jednak, że jedwab to towar luksusowy dlatego za taki wyrób będzie trzeba sowicie zapłacić.

Włókna poliestrowe w poduszkach i kołdrach

To najczęściej stosowany materiał przy wypełnianiu kołder jak i poduszek. Składa się on ze spiralnie skręconego włókna, które nadają poduszce czy kołdrze właściwą elastyczność, lekkość oraz antystatyczność. Należy pamiętać, że same nie dają one właściwego ciepła więc zaleca się korzystanie z nich w porach letnich.

Silikonowe poduszki i kołdry

Jest to kolejna wariacja związana z materiałem poliestrowym. Włókno, które zostało opisane powyżej jest tutaj dodatkowo pokryte warstwą silikonu. Dzięki takiemu zastosowaniu zapewniają one jeszcze lepszą ochronę przed kurzem i bakteriami, a także dają lepszą elastyczność. Jest to bardziej luksusowa wersja opcji poliestrowej i skierowana jest ona przede wszystkim do zwolenników kołder antyalergicznych.

Bambus jako ciekawa forma wypełnienia

W ostatnim czasie coraz bardziej popularnym wypełniaczem stał się bambus. Wykorzystywanie tego materiału w kołdrach jest coraz bardziej powszechny. Dzięki swoim specyficznym właściwościom kołdra bambusowa doskonale reguluje temperaturę. W porach zimowych chroni ona ciało przed zimnem, zaś latem zapewnia właściwą wentylacją. Jest to produkt bardzo wytrzymały i cechujący się większą miękkością od wełny.

Jakie kołdry i poduszki zatem wybrać?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Ważne jest to abyśmy bez względu na wybrany materiał zakupili jego najlepszą odmianę oraz zwrócili uwagę na jego wykończenie. W dzisiejszych czasach warto postawić na zakupy przez internet. Warto zatem znaleźć odpowiedni sklep z kołdrami i pościelą w sieci i po lekturze wiarygodnych poradników wybrać to na czym nam najbardziej zależy.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE