Reklama

Jesteś taksówkarzem? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!

Opublikowano:
Autor:

Jesteś taksówkarzem? Nie zapomnij o ubezpieczeniu! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Jazda taksówką to dobry sposób na to, aby dorobić sobie do pensji lub do emerytury. Decydując się na taką formę zarobku trzeba jednak pamiętać o ryzyku z tym związanym, żeby przyniosła nam ona korzyści a nie straty.

Jak donosi Komenda Główna Policji, w 2017 roku do Policji zgłoszono ponad 32 tys. wypadków drogowych mających miejsce na drogach publicznych, w strefach zamieszkania lub w strefach ruchu. Co prawda w porównaniu z rokiem 2016 liczba ta spadła o 2,7%, jednak dane te nadal mocno niepokoją. Każdy uczestnik ruchu drogowego jest obarczony ryzykiem wypadku czy kolizji, z tą różnicą, że w przypadku kierowcy taksówki jest ono znacznie większe, niż każdej innej osoby kierującej pojazdem na własny użytek. Dlatego to właśnie taksówkarze powinni przyłożyć dużą wagę do wyboru ubezpieczenia. Skrojona na miarę polisa uchroni ich przed konsekwencjami nieszczęśliwego zdarzenia na drodze i zapewni pomoc, która będzie w danej sytuacji najbardziej potrzebna.
 

Polskie ubezpieczenia nie dla taksówkarzy

Znalezienie polisy dla taksówkarza wcale nie jest łatwym zadaniem, bowiem polskie towarzystwa ubezpieczeniowe nie mają w swoich ofertach korzystnej dla tej grupy społecznej propozycji. Jest wręcz przeciwnie – z racji faktu, iż taksówki są pojazdami dosyć mocno eksploatowanymi, przez co są znacznie bardziej narażone na to, że będą uczestniczyć w wypadku lub kolizji drogowej, ubezpieczyciele przestraszeni wizją wypłacania odszkodowań, podnoszą ceny składek. Często stawki dla taksówkarzy są dwukrotnie wyższe niż dla innych uczestników ruchu drogowego. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Skoro nie ma w naszym kraju korzystnych ofert, wartego uwagi rozwiązania trzeba szukać za granicą. A nie trzeba daleko szukać, bo skrojone na miarę ubezpieczenie kupić można u ubezpieczycieli z Wielkiej Brytanii, gdzie działają firmy zajmujące się ubezpieczaniem pojazdów specjalistycznych.

Dokładny opis tego czym jest Taxi Insurance, czyli ubezpieczenie dla taksówkarza, znajdziesz tutaj: https://www.taxiinsurer.co.uk/taxi-insurance/.

Kompleksowa ochrona za dobrą cenę

Co można zyskać, dzięki polisie zakupionej u konkurencji z Zachodu? Przede wszystkim ochronę pojazdu przed konsekwencjami wyrządzonych szkód – i to zarówno materialnych, jak i osobowych, będących następstwem nieszczęśliwego zdarzenia na drodze. Ponadto polisa obejmuje też kompleksową ochronę, czyli ubezpieczyciel wyciągnie do nas pomocną dłoń, gdy do strat materialnych przyczyni się pasażer, jak również wtedy, gdy samochód zostanie nam skradziony.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE