Reklama

Jakie szyny szufladowe wybrać?

Opublikowano: 8 kwietnia 2021 14:51
Autor: Artykuł sponsorowany

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

promowane Zapewne spotkałeś się kiedyś z sytuacją, w której szuflada od Twojego ulubionego biurka lub komody nie chciała się przesuwać. Powodem tego zazwyczaj są niskiej jakości szyny, które są fabrycznie montowane w szufladach. Na szczęście nie oznacza to, że musisz wymieniać swoje ulubione biurko na nowe – wystarczy zakupić do szuflady wysokiej jakości prowadnice.

Jakie prowadnice do szuflad są najlepsze?

Zapewne spotkałeś się kiedyś z sytuacją, w której szuflada w Twoim ulubionym biurku czy też komodzie, przestała płynnie się przesuwać. Powodem tego stanu rzeczy są zazwyczaj niskiej jakości prowadnice, które są montowane fabrycznie w meblach. Na szczęście nie musi to oznaczać, że taka szuflada nadaje się już do wyrzucenia. Lepszym pomysłem będzie zakupienie nowych prowadnic do szuflad, które możesz znaleźć tutaj https://gryc24.pl/. Jednak jaką prowadnicę najlepiej wybrać? Wybierając odpowiednie szyny do szuflady, musisz zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii. Pierwszą jest z pewnością rodzaj mebla, do którego szuflady chcesz zakupić szyny. To, jak dobrze będzie funkcjonować prowadnica, zależy głównie od stopnia obciążenia szuflady. Inne rodzaje szyn do szuflad będą pasowały do szuflad mocno obciążonych, a inne do małych szuflad w komodzie. Kolejnym ważnym aspektem, który koniecznie musisz wziąć pod uwagę, jest wygląd mebla. O ile szuflady są w całości zabudowane, nie ma znaczenia wygląd jej szyn. Obecnie jednak popularne są szuflady, których front jest wykonany ze szkła lub innego przeźroczystego materiału. Jeżeli jesteś posiadaczem takiego mebla, z pewnością nieco więcej czasu zajmie Ci znalezienie odpowiednich szyn do niej, które nie będą szpecić wyglądu mebla. Najważniejsze jest jednak to, żebyś zwrócił uwagę na stopień obciążenia szuflady i dostosował do niego mechanizm przesuwania. W tym celu sprawdzaj oferty sklepów, które słyną z fachowej obsługi swoich klientów. W nim z pewnością uzyskasz odpowiednią pomoc przy wyborze prowadnic.

Jakie rodzaje szyn do szuflad znamy?

Tak jak wspomniano wcześniej, najważniejszym czynnikiem, który musisz wziąć pod uwagę, szukając prowadnicy, jest stopień obciążenia szuflady. I tak na przykład rolkowe szyny szufladowe, będą dla Ciebie najlepszym wyborem, jeżeli poszukujesz prowadnic do szuflad, które nie są zbyt ciężkie. Sprawdzą się one zwłaszcza w przypadku szuflad w komodach, szafkach nocnych jak również i biurkach. Dużym plusem rolkowych prowadnic do szuflad jest z pewnością ich prostota. Tego typu prowadnica składa się z dwóch szyn – górnej oraz dolnej. Za ruch szuflady zamontowanej na takiej prowadnicy odpowiada łożyskowana rolka, dzięki której wysuniecie szuflady będzie niezwykle płynne, na co z pewnością zwrócisz szybko uwagę. Wybór takiej szyny szufladowej będzie odpowiedni, jeżeli zależy Ci przede wszystkim na jak najprostszej prostocie montażu. Szuflady wyposażone w takie prowadnice z łatwością także wyjmiesz, również ich ponowne włożenie nie zajmie Ci zbyt dużo czasu. Drugim, równie bardzo popularnym rodzajem prowadnicy, który może Cię zainteresować, są kulkowe szyny szufladowe. Ten rodzaj prowadnic docenisz, jeżeli poszukujesz szyn do szuflad ciężkich, lub takich, które są bardzo mocno obciążane. Zazwyczaj taki typ szyn wybiera się więc do mebli stojących w łazience, jak również i w kuchni. Kulkowe prowadnice do szuflad wyróżnia znacznie bardziej solidna i zaawansowana konstrukcja mechanizmu przesuwania. To właśnie dzięki temu, wyposażając ciężką szufladę w taką prowadnicę, będziesz mógł mieć pewność, że będzie się ona płynnie wysuwać przez bardzo długi okres czasu. Budowa tego typu szyn szufladowych jest bardzo ciekawa – składają się one z częściowo zamkniętej, metalowej szyny oraz elementu nazywanego wózkiem. Ruch szuflady jest możliwy dzięki poruszaniu się wózka na umieszczonych w części mechanizmu kulkach – stąd nazwa tej prowadnicy. Szyny kulkowe są także dostępne w wersjach o unikalnych cechach, związanych z cichym zamykaniem szuflady, lub udźwigiem dochodzącym do 80 kilogramów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE