Reklama

Jakie dyscypliny sportu Polacy kochają najbardziej?

Opublikowano: wt, 4 sty 2022 11:45
Autor:

Jakie dyscypliny sportu Polacy kochają najbardziej? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Polacy mają zdanie na każdy temat - także o sporcie. Rozpala emocje, nikogo nie pozostawia obojętnym, pozwala na wspólne kibicowanie. Powstaje pytanie - jakie dyscypliny są najpopularniejsze wśród Polaków? Jakie wzbudzają najwięcej emocji?

Sport - biernie i aktywnie


Z roku na rok widać coraz większe zainteresowanie Polaków różnymi aktywnościami fizycznymi, zwłaszcza bieganiem, nordic walkingiem czy jeżdżeniem na rowerze. To cieszy, bo ruch to zdrowie. Nie zmniejsza się też zainteresowanie śledzeniem sportowej rywalizacji przed telewizorem bądź na stadionach. Jak się okazuje, Polacy, jak wiele nacji, najbardziej emocjonują się sportami zespołowymi, kibicując swoim ulubionym drużynom, a czasem i obstawiając ich zwycięstwa lub porażki (na przykład tu: https://legalbuk.pl/punkty-sts/warszawa/). Jakie gry szczególnie rozpalają wyobraźnię kibiców? 

Piłka nożna rządzi


Na pierwszym miejscu jest zdecydowanie piłka nożna. Nie ma drugiej tak ukochanej, a jednocześnie znienawidzonej dyscypliny jak kopana. To dlatego, że nasza drużyna narodowa, a tym bardziej kluby nie przynoszą nam tak wiele radości, jakbyśmy chcieli. Oczywiście, są przebłyski i mamy genialnego, według niektórych najlepszego piłkarza na świecie - Roberta Lewandowskiego, lecz to wydaje się za mało. Mimo że regularnie awansujemy na wielkie imprezy, to nie odgrywamy tam zbyt wielkiej roli. Wyjątkiem 2016 rok i ekipa Nawałki, która podczas Mistrzostw Europy dotarła do ćwierćfinału, choć przecież mogła być jeszcze wyżej - w strefie medalowej (pamiętne karne z Portugalią). Jeszcze gorzej jest z klubami - te nie dają nam wiele radości, odpadając z europejskich pucharów, nim te na dobre się rozkręcą. 

W siatkówce jesteśmy wielcy!


Zupełnie inaczej jest z siatkówką - w tej dyscyplinie jesteśmy niekwestionowaną potęgą, zarówno gdy mowa o reprezentacji, jak i klubach. Wyniki nie pozostawiają wątpliwości, jak wielkie sukcesy odnosimy. Weźmy na przykład dwa Mistrzostwa Świata pod rząd (2014, 2018), mistrzostwo Europy (2009 i ostatnio dwa razy 3. miejsce -2019 i 2021) czy zwycięstwo w Lidze Światowej (2012). A to przecież tylko kilka z najważniejszych triumfów, a tych mniejszych jest więcej. Zawsze jesteśmy w czołówce. Kluby też mamy wspaniałe, czego potwierdzeniem zdobycie Ligi Mistrzów przez ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle w 2021 roku. 

Inne dyscypliny sportu, które uwielbiamy!


Piłka nożna i siatkówka zdecydowanie są najpopularniejsze, ale nie można też zapominać o innych. Tak jest w przypadku skoków narciarskich, szczególnie że zawodnicy występują indywidualnie i w drużynie, więc to tym bardziej potęguje doznania. Wszystko zaczęło się od sukcesów Adama Małysza, gdy zapanowała tzw. Małyszomania. Te doskonałe tradycje kontynuują tacy wybitni skoczkowie jak Stoch, Żyła czy Kubacki. 

Dość dużym zainteresowaniem cieszy się też piłka ręczna. Może nie tak, jak w czasach, gdy kadrę prowadził Bogdan Wenta, ale gdy tylko jest mecz, wielu kibiców ochoczo zasiada przed telewizorem. Kibice lubią też koszykówkę. Tu z sukcesami jest różnie, ale kadra potrafi dostarczyć wiele radości, co udowodniła podczas Mistrzostwa Świata w 2019 roku, zajmując tam wysokie 8. miejsce. 

I jak się wydaje, w najbliższych latach będzie podobnie!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE