Reklama

Jakie biurko do biura wybrać, by później nie żałować? Decyzja może być tylko jedna

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Jakie biurko do biura wybrać, by później nie żałować? Decyzja może być tylko jedna - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Biurko jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia biura. Często jednak spędzamy przy nim za dużo czasu, mimo że bezustannie powinniśmy dbać o kondycję i dobrą postawę ciała. W XXI wieku dla wielu osób jedyna znana metoda spędzania wolnego czasu polega na nieruchomym siedzeniu przed komputerem, nawet jeśli robili to ostatnie 8 godzin w pracy.

Takie nawyki mogą skończyć się poważnymi problemami zdrowotnymi. Konieczne jest więc zadbanie o niezbędny komfort pracy, w czym mogą pomóc nowoczesne biurka regulowane. Jako pracodawca powinieneś zainwestować w kondycję i samopoczucie swoich pracowników, dostosowując przestrzeń biurową do ich potrzeb. Idealnie nada się do tego ergonomiczne i aktywne wyposażenie.

Regulowane biurka biurowe 

Siedząc przez 8 godzin przy biurku w jednej pozycji, można nabawić się wielu problemów. Osłabia to przede wszystkim mięśnie i sprzyja urazom. Takiej osobie jest też trudniej się skupić, co przecież jest niezwykle ważne przy pracy kreatywnej. Na szczęście Ty - jako pracodawca - możesz stworzyć swojemu zespołowi idealną przestrzeń biurową.

Biurko narożne też może być regulowane

Wystarczy zamienić zwykłe blaty na biurka nowoczesne, których wysokość jest regulowana. Dzięki temu pracownicy mogą (a nawet powinni!) co jakiś czas popracować chwilę na stojąco. Dzięki tej zmianie pozycji mogą uniknąć bólów stawów i mięśni oraz poprawić swoją postawę. 

Pozycja stojąca zwiększa również poziom koncentracji, idealne biurko może więc przełożyć się na większą kreatywność u Twojego pracownika. To z kolei sprzyja wyższej efektywności, a dla Ciebie oznacza realne zyski.

Biurka narożne, proste, ergonomiczne i dziecięce - bogata oferta biurek w jednym miejscu

Ergonomiczne i dobre dla zdrowia mogą być również biurka dziecięce. Możesz zadbać o prawidłową postawę i zdrową sylwetkę swojej pociechy od jej najmłodszych lat - wystarczy tylko niewielkie biurko. W pokoju ucznia nieco starszego, regulowany mebel może też zastąpić biurka gamingowe, będąc atrakcyjnie wyglądającą, zdrową alternatywą.

Wybór biurka dobrze dopasowanego do własnych potrzeb nie jest trudny, trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać zdrowych rozwiązań. Na szczęście można znaleźć je w jednym miejscu w internecie - na stronie AJ Produkty. Czeka tam na Ciebie bogata oferta ergonomicznych i aktywnych mebli oraz urządzeń do pokoju dziecka, biura, gabinetu czy innego typu wnętrz.

Dobrze dobrane biurko to dopiero początek

Dobrze wyposażone biuro to jednak nie tylko regulowane biurko. Warto zadbać również o ile elementy, dzięki którym Twoi pracownicy będą w pracy czuli się dobrze, swobodnie i przede wszystkim - zdrowo. 

Biuro dopasowane do indywidualnych potrzeb pracowników

Po wybraniu regulowanego blatu, przyszedł czas na krzesło. Powinno być nie tylko wygodne, ale również dopasowane do użytkownika i korygujące jego postawę. Warto też rozważyć zastąpienie od czasu do czasu tradycyjnego siedziska stołkiem ergonomicznym czy piłka balansującą. W ten sposób aktywować można mięśnie tułowia oraz pleców, a także poprawić swoją postawę.

Ruch ma kluczowe znaczenie

Pracownicy od czasu do czasu powinni wstać od komputera i zadbać o aktywność fizyczną. Zwiększenie poziomu endorfin nie tylko poprawia samopoczucie i morale w zespole, ale wpływa też na większą kreatywność i proaktywną postawę, a na tym z pewnością zależy każdemu pracodawcy.

Aktywne produkty i ich funkcjonalność

Aby promować ruch w swojej firmie, możesz zainwestować np. w biurowe bieżnie albo rowerki treningowe. Ludzie, którzy spędzają znaczną część swojego dnia przy komputerze, często nie mają później ochoty na żadne ćwiczenia czy wizyty na siłowni. 

Dzięki udostępnieniu im aktywnych urządzeń, będą mieli szansę połączyć wykonywanie swoich obowiązków z dbaniem o sylwetkę. Ten prosty gest zdecydowanie poprawi zadowolenie z pracy, a w efekcie wywołać może wzrost zaangażowania i satysfakcji z zatrudnienia. Nie trzeba tu oczywiście wspominać o zaletach prozdrowotnych, wynikających z utrzymywania dobrej kondycji. 

Wbrew pozorom one również są czystym zyskiem dla pracodawcy. W jaki sposób? Zespół, który jest zdrowy i pozytywnie nastawiony do działania, pracuje wydajniej. Wszyscy członkowie motywują się wzajemnie, a dzięki ćwiczeniom mają też nowe, wspólne pole zainteresowań.

Stwórz idealną przestrzeń do codziennej pracy

Czynnikiem rozpraszającym, który wielu pracodawców bagatelizuje, jest nadmierny hałas w biurze. Pracownicy często nie mogą się skupić i są rozproszeni, a łatwo można temu zaradzić. Wystarczy zainwestować w produkty pochłaniające dźwięki i izolujące.

Sprawdzonym i popularnym rozwiązaniem są np. ścianki działowe, które nie tylko zmniejszają ogólny hałas, ale również pozwalają tworzyć praktyczne sekcje między pracownikami, np. zależne od działu. 

Warto stosować w biurze również różnego rodzaju tkaniny i tekstylia. Takie rozwiązanie cieszy się szczególną popularnością, gdyż zarówno pochłania dźwięk i zapewnia komfortowe warunki pracy, jak również sprawia, że przestrzeń biurowa jest przytulniejsza i bardziej przystępna dla pracowników.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE