Reklama

Jak znaleźć pracownika tymczasowego?

Opublikowano:
Autor:

Jak znaleźć pracownika tymczasowego? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Pracownicy tymczasowi to osoby, których czas pracy jest z góry określony. Oznacza to, że pracownik zazwyczaj jest potrzebny w organizacji nie dłużej niż kilka miesięcy w roku lub zapotrzebowanie na jego prace jest zależne od sytuacji w firmie związanej np. z ilością zamówień W związku z powyższym znalezienie pracownika tymczasowego jest pewnego rodzaju wyzwaniem.

Kim jest pracownik tymczasowy na co dzień?

W pierwszej kolejności należy odpowiedzieć na pytanie, jaka grupa społeczna jest w stanie podjąć się pracy tymczasowej oraz jak do danej grupy szukać dostępu.
Ciężko jest opierać poszukiwania na osobach w średnim wieku, które wkroczyły w dorosłe życie, zakładając rodziny i potrzebują stałego dochodu.

Określ grupę społeczną, do której kierujesz swoją ofertę

Osoby, które wyrażą chęć podjęciem pracy tymczasowej to młode osoby w wieku studenckim, a także osoby starsze, które chciałby zasilić swoje kieszenie dodatkowymi środkami.

Gdzie i jak dana grupa pracowników szuka pracy?

Trzeba również określić, gdzie dana grupa najczęściej szuka pracy: czy będzie to gazeta lokalna, ogłoszenia w internecie na popularnym portalu, czy może na profesjonalnym portalu, gdzie zarówno zamawiający, jak i kandydaci muszą wnieść opłaty, aby korzystać ze wszystkich opcji.

W związku z grupą społeczną, która najbardziej odpowiada profilowi pracowników tymczasowych nie ma sensu umieszczać płatnych ogłoszeń w profesjonalnych portalach dotyczących pracodawców. Starsze osoby zapewne nie mają dostępu do takich informacji, a młodzi studenci mają świadomość, że dopiero zaczynają karierę na rynku pracy i szukają mniej specjalistycznych stanowisk.

W jakich miejscach warto pozostawić ogłoszenie?

W związku cechami przyszłych kandydatów dobrym miejscem na ogłoszenie w internecie będą podstawowe portale z ogłoszeniami.

Można zastanowić się również nad papierowymi ogłoszeniami, które zostaną rozwieszone na pobliskich uczelniach wyższych. Jeśli poszukiwane są osoby do zbioru owoców lub sprzedaży – możliwe jest zamieszczenia informacji na osiedlowych tablicach ogłoszeń.

Agencja pracy tymczasowej – zalety współpracy

W dzisiejszych czasach coraz popularniejsze są agencje, które jasno określają zasady oraz współpracują z organizacjami zwalczającymi bezrobocie. Agencje posiadają zazwyczaj znaczną ilość kontraktów z różnorodnymi firmami, dzięki czemu pracownicy tymczasowi mają możliwość zapoznania się z wieloma ofertami w jednym miejscu.

Wybierając dane rozwiązanie podpisujemy zazwyczaj jedną umowę z agencją, a nie z każdym z pracowników. Rozliczenia karty czasu pracy oraz częściowo zarządzanie pracownikami tymczasowymi również można oddelegować agencji.

Dodatkowo mamy pewność, że dana organizacja ma ogromne doświadczenie w naborze pracowników tymczasowych, a z najlepszymi kandydatami podejmuję systematyczną współpracę przy wybranych projektach.

O czym warto pamiętać?

Zatrudniając tymczasowego pracownika warto podkreślić w ogłoszeniu informacje o charakterze pracy. Zaoszczędzi to czas osób rekrutujących, a także kandydatów. Jasna informacja – wzmacnia szanse, że zgłaszające się osoby będą miały świadomość tymczasowego charakteru pracy oraz wyeliminuje to osoby niezainteresowane takimi warunkami.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://grupaprogres.pl/pracownicy-tymczasowi/

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE