Reklama

Jak zmotywować się do codziennego mycia zębów?

Opublikowano:
Autor:

Jak zmotywować się do codziennego mycia zębów? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Zęby wymagają codziennej uwagi i opieki. Kiedy jesteśmy młodzi, większość z nas uczy się myć zęby dwa razy dziennie. Jednak z czasem może wydawać Ci się to kłopotliwym i niechcianym obowiązkiem. Jeśli nie masz zwyczaju codziennego szczotkowania zębów, możesz zrobić kilka rzeczy, aby zamienić szczotkowanie zębów w codzienny nawyk. Twój uśmiech i oddech wyraźnie się poprawią, dzięki czemu nawyk stanie się jeszcze łatwiejszy.

Zdecyduj, ile razy dziennie będziesz myć zęby

Dentyści zalecają mycie zębów dwa razy dziennie - czasem więcej. Jeśli zapominasz o szczotkowaniu zębów wypróbuj na razie wykonanie tego raz dziennie. Z czasem staje się to nawykiem i odczuwasz jego zalety, prawdopodobnie zaczniesz szczotkować częściej w naturalny sposób.

Wybierz czynność, którą wykonujesz każdego dnia

Może to być mycie twarzy, czesanie włosów lub prysznic. Postaraj się umyć zęby za każdym razem, gdy wykonujesz tę czynność. Bądź realistą w kwestii swojego harmonogramu. Jeśli masz tendencję do zasypiania i spóźniania się do pracy, dodanie czegoś innego do porannej rutyny może być trudne.
Jeśli zwykle wracasz wieczorem do domu z uczuciem wyczerpania, może to nie być najlepszy czas. Możesz czuć się zbyt leniwy lub zmęczony, aby trzymać się swojego planu. Jednak gdy tylko szczotkowanie stanie się dla Ciebie rutyną, poczujesz że to normalna część dnia.

Umieść pastę i szczoteczkę do zębów w miejscu, w którym je zobaczysz

Jeśli planujesz myć za każdym razem, gdy bierzesz prysznic, trzymaj szczoteczkę i pastę do zębów w pobliżu szamponu. Jeśli masz zamiar szczotkować zęby podczas mycia twarzy, trzymaj je dokładnie obok takich środków. Możesz także spróbować szczotkować, gdy jesteś pod prysznicem.

Ustaw alarm

Ustaw alarm przypominający o szczotkowaniu każdego dnia na wypadek pominięcia wyznaczonego czasu. Wybierz czas, w którym prawdopodobnie będziesz w domu, więc nie ma wymówki, aby nie myć zębów. Alarm może być jak plan awaryjny. Na przykład, jeśli dzisiaj nie wykąpałeś się, alarm nadal przypomni Ci o umyciu zębów.

Spraw, by Twoja rutyna była przyjemnością

Trudno jest trzymać się procedur, które nie są przyjemne. Jeśli sprawisz, że twoja rutyna będzie przyjemna, prawdopodobnie będziesz się jej trzymać. Możesz słuchać ulubionej piosenki za każdym razem, gdy szczotkujesz. Może to nawet pomóc Ci określić, ile czasu spędzasz na szczotkowaniu!
Mycie zębów nie wymaga zbyt dużego skupienia, więc nie krępuj się oglądać telewizji lub słuchać radia. Wykonaj kilka selfie podczas szczotkowania i wyślij je znajomym. Możesz nawet dodać podpisy w stylu „białe zęby każdego dnia!” aby poinformować ich o twoim zaangażowaniu.

Wyznacz 30 dniowy cel

Trzydzieści dni to osiągalny i godny podziwu cel. Robienie czegoś przez trzydzieści dni z rzędu pomaga zmienić tę aktywność w nawyk. Śledź kalendarz i zaznaczaj w nim każde szczotkowanie.
Trzymaj swój kalendarz w łazience, aby go widzieć gdy przyjdzie Ci ochota na zrezygnowanie z mycia zębów. Jeśli przegapisz dzień, nie martw się. Postaraj się to naprawić następnego dnia.
Spraw, aby szczotkowanie było przyjemne. Zrób wszystko, aby proces był przyjemny. Wybierz produkty, które Ci się podobają i które są dla Ciebie wygodne.
Wybierz pastę do zębów, którą lubisz. Pasty do zębów występują w wielu smakach. Wszystkie są zasadniczo takie same pod względem skuteczności, o ile zawierają fluor.
Wybierz szczoteczkę do zębów, która wygodnie mieści się w dłoni i ustach. Miękkie włosie dobrze czuje się na wrażliwych dziąsłach i zębach, a także chroni dziąsła.

Nagradzaj siebie

Nagrody mogą być duże lub małe, ale powinny być dla Ciebie znaczące. Zdecyduj z wyprzedzeniem, jaka będzie twoja nagroda i jak długo będziesz musiał dotrzymywać celu mycia zębów, aby ją zdobyć. Powiedz znajomemu lub ukochanej, jaka będzie twoja nagroda. Mogą ci przypomnieć, jeśli zaczniesz tracić motywację. Kiedy zdobędziesz pierwszą nagrodę, nie spiesz się i ciesz się nią. Następnie ustal nową nagrodę za nowy cel.

Odwiedź dentystę

Nikt nie może udzielić Ci dokładniejszych informacji na temat twoich postępów niż stomatolog. Regularne wizyty kontrolne i czyszczenia są sposobami, aby zobaczyć, jak szczotkowanie poprawiło twoje zdrowie zębów. Porozmawiaj ze swoim dentystą o swoich wysiłkach związanych z regularnym szczotkowaniem i poczynionych postępach. Poproś dentystę, aby powiedział ci, co robisz źle i jak możesz poprawić swoje nawyki szczotkowania.

Zwróć uwagę na wszelkie zmiany w swoim samopoczuciu

Po regularnym myciu zębów możesz czuć się pewniej. Twój uśmiech i oddech są prawdopodobnie bardziej czyste i świeże niż wcześniej. Poświęć czas, aby cieszyć się tą nowo odkrytą pewnością siebie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE