reklama

Jak zgłosić kolizję w Mielcu? Sprawdziliśmy to dla Ciebie!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak zgłosić kolizję w Mielcu? Sprawdziliśmy to dla Ciebie! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PromowaneLikwidacja szkód w Mielcu to temat, który nigdy nie traci na aktualności. W naszym powiecie kolizje i wypadki zdarzają się bowiem wyjątkowo często. Policja odnotowuje ich co najmniej 90 miesięcznie. Z czego najczęstszym miejscem stłuczek jest skrzyżowanie na Sienkiewicza, a przyczyną wymuszenie pierwszeństwa. W artykule podpowiadamy jak się zachować, gdy spowodujemy kolizję lub będziemy jej uczestnikami. I jak zgłosić szkodę w Mielcu.

Kolizja drogowa – i co dalej?


By spowodować kolizję wystarczy chwila nieuwagi. Uczestnikiem zdarzenia można też stać się przypadkowo. Warto więc mieć świadomość, jak wtedy się zachować. Co prawda, sposób działania w każdym przypadku jest podobny. Często jednak stres sprawia, że sprawcy lub poszkodowani nie wiedzą co robić. A, oczywiście najważniejsze jest bezpieczeństwo. Zatem, pierwsze co należy zrobić, to oznaczyć miejsce zdarzenia za pomocą trójkątów. Późnej, dokładnie sprawdzić stan uczestników zdarzenia.

W sytuacji, gdy nikt nie ucierpiał, są dwie opcje. Można wezwać policję lub dojść do porozumienia.  W drugim przypadku warto jednak zadbać o oświadczenie sprawcy. Dopiero później można starać się o odszkodowanie. By je jednak dostać, trzeba zgłosić szkodę.

Zgłoszenie szkody – co jest ważne?


Dla wielu kierowców zgłoszenie szkody w Mielcu jest stresujące. Od tego, czy zrobią to prawidłowo zależy czy dostaną odszkodowanie. Stresujące jest też to, że Ubezpieczyciele zwracają uwagę na każdy szczegół zgłoszenia. Przede wszystkim na to, czy opis zdarzenia jest spójny i dokładny. Niezwykle ważne dla Towarzystw Ubezpieczeniowych jest też profesjonalne udokumentowanie szkody. W praktyce oznacza to, że trzeba dobrze wykonać zdjęcia po szkodzie. Istotne są fotografie przebiegu pojazdu, strefy uszkodzenia, zbliżenia na szkodę, a także przodu i tyłu auta pod różnymi kątami.

 

 

Jak dokładnie przebiega proces likwidacji szkód?


Proces likwidacji szkód  składa się z kilku etapów. Najprościej można go jednak opisać w następujący sposób:

  • zgromadzenie dokumentów, dotyczących szkody – to przede wszystkim dane uczestników zdarzenia, dowód rejestracyjny pojazdu, dokumentacja medyczna, potwierdzenie okoliczności zdarzenia przez Policję, 
  • oględziny i wyliczenie wartości szkody, 
  • wykonanie zdjęć szkody, 
  • zorganizowanie pojazdu zastępczego,
  • kontakt z Ubezpieczycielem, 
  • wypłata odszkodowania. 


Jak zgłosić szkodę w Mielcu?


Kierowcy w Mielcu są w o tyle komfortowej sytuacji, że nie muszą zgłaszać szkody samodzielnie. Mogą poinformować  o zdarzeniu specjalistów z multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia Mielec. Eksperci o wszystko zadbają, od momentu wykonania zdjęć po szkodzie komunikacyjnej, aż do wypłaty odszkodowania przez Ubezpieczyciela. Co ciekawe, cały proces jest zupełnie bezpłatny! Nasza redakcja postanowiła zapytać u źródła, jak dokładnie to wygląda i dlaczego ta usługa jest zupełnie bezpłatna.

W branży ubezpieczeń działamy od kilkunastu lat. Doskonale więc znamy lokalny rynek i potrzeby kierowców. Wiemy, że najbardziej stresujące jest dla nich zgłoszenie szkody komunikacyjnej. W związku z tym postanowiliśmy zaoferować swoją, bezpłatną pomoc w tym zakresie. Kierowca, który brał udział w kolizji może więc zadzwonić do naszego biura, napisać do nas lub odwiedzić nas na ul. Niepodległości. Nasi specjaliści przygotują niezbędną dokumentację i zgłoszą przypadek do odpowiedniego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Kierowcy nie muszą też martwić się o organizację oględzin czy stały kontakt z Ubezpieczycielem.

 

Jakie są zalety likwidacji szkody przez specjalistów?


Trudno odrzucić pomoc specjalistów ds. likwidacji szkód w Mielcu. Nie tylko dlatego, że ta opcja jest bezpłatna. Przede wszystkim, ze względu na to, że kierowca ma pewność, iż o niczym nie zapomniał i wszystko zostanie profesjonalnie opracowane. Lokalna multiagencja Rydzowski Ubezpieczenia ma duże doświadczenie w zgłaszaniu i likwidacji szkód. Fachową pomoc doceniają nie tylko lokalni kierowcy, ale także Ci z innych powiatów. Często po poradę zgłaszają się nawet osoby należące do Wydziału Komunikacji Dębica czy Wydziału Komunikacji Łańcut.

Kiedy można spodziewać się wypłaty odszkodowania?


Celem każdego kierowcy, którego pojazd uległ zniszczeniu jest otrzymanie odszkodowania. Ile trwa likwidacja szkody? I ile czasu ma Ubezpieczyciel ma na wypłatę odszkodowania? Oczywiście, im wcześniej kierowca zdecyduje się na zgłoszenie, tym szybciej otrzyma pomoc. W zwykłych przypadkach, od momentu zgłoszenia szkody, Ubezpieczyciel ma 30 dni na wypłatę odszkodowania. Jeśli jednak ustalenie przyczyn zdarzenia trwało ponad miesiąc, czas ten wydłuża się do 90 dni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE