Reklama

Jak wypożyczyć samochód, żeby nie żałować?

Opublikowano:
Autor:

Jak wypożyczyć samochód, żeby nie żałować? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Wypożyczenie samochodu z wypożyczalni to doskonałą sprawa i genialne rozwiązanie. Jednak czasem warto uważać, żeby później nie żałować regulując rachunek za usługę.

Cena, co obejmuje?

Przeglądając cenniki firm zajmujących się wynajmem samochodów bardzo łatwo zauważyć, że różnica w cenach bywa naprawdę duża. Skąd tak duża rozpiętość? Wystarczy dokładnie przeanalizować szczegółową ofertę firm by zorientować się, że cena uzależniona jest głównie od segmentu, do którego kwalifikuje się dany pojazd. Klasa A lub B, w której znajdują się samochody miejskie na pewno będą zdecydowanie tańszym rozwiązaniem niż samochody luksusowe czy SUV-y. Co jeszcze? Na cenę duży wpływ ma także okres wynajmu. W dłuższej perspektywie zazwyczaj bardziej się opłaca, szczególnie, że wiele firm wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta pozwala na negocjację finalnej ceny, jeśli okres wynajmu pojazdu będzie dłuższy. Warto zwrócić uwagę, czy cena, która podawana jest przez firmę jest ceną netto? Jeśli tak, to trzeba mieć świadomość, że do podanej kwoty należy doliczyć podatek VAT. Jeśli jeden z modeli w wypożyczalni zaskakuje dużo niższą ceną, warto dokładnie zapoznać się z ofertą, ponieważ często auta, które np. nie mają klimatyzacji, oferowane są w bardzo atrakcyjnej cenie.

Podstawowa cena to nie wszystko

Obok ceny podstawowej, liczonej najczęściej za dobę wypożyczenia samochodu, często można zaobserwować, że wypożyczalnie określają pewne dodatkowe koszty. I tu należy się im przyglądnąć bardzo dokładnie, aby czegoś nie przeoczyć. Oczywiście, trzeba też wiedzieć, na co zwracać uwagę. Jedną z dość często stosowanych praktyk jest ustalony, dzienny limit kilometrów, po przekroczeniu którego ponosimy dodatkowe koszty za każdy przejechany km. Równie częstą opłatą dodatkową, jest koszt ubezpieczenia OC oraz AC, którego celem jest zapewnienie ochrony pojazdu w przypadku kolizji czy kradzieży. Gdzie szukać informacji o opłatach dodatkowych? Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze strony internetowej danej wypożyczalni. Wystarczy wejść na stronę https://www.maxes-angels.com/, a następnie zapoznać się z regulaminem wynajmu, a także warunkami realizacji usługi. Przeglądając szczegóły oferty należy także zapoznać się z wysokością kaucji, jaką musimy uiścić na poczet ewentualnych uszkodzeń. Jest to forma zabezpieczenia interesów firmy wynajmującej, która w razie uszkodzenia auta, posiada zabezpieczenie, niezbędne do sfinansowania naprawy wyrządzonej przez nas szkody.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE