reklama

Jak wyjść z długów, czyli kiedy konsolidacja się opłaca?

Opublikowano:
Autor:

Jak wyjść z długów, czyli kiedy konsolidacja się opłaca? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PromowaneKredytobiorcy u których pojawią się problemy związane z brakiem możliwości regulowania zaciągniętych finansowych zobowiązań mogą obecnie skorzystać z kredytu konsolidacyjnego. Najprościej mówiąc polega on na połączeniu wszelkich posiadanych kredytów, pożyczek, kart kredytowych a także wszelkich płatności ratalnych w jedno zobowiązanie, często z niższą miesięczną ratą ale na dłuższy czas, ułatwiając przez to spłatę wszelkich należności.

Sam fakt posiadania kilku a nawet kilkunastu kredytów  i pożyczek w wielu bankach i instytucjach jednocześnie nie oznacza, że one są niemożliwe do spłaty. Przy stałych dochodach, świadomości finansowej, braku nieoczekiwanych zdarzeń osobistych chociażby i realnej ocenie ryzyka regulowanie kilku rat miesięcznych, nawet na duże kwoty nie powinno  sprawiać problemów. Zdarzyć się jednak mogą pewne sytuacje, które mogą spowodować, że zaczniemy mieć ze spłatami problemy (może to być np.  choroba, inne konieczne wydatki, utrata pracy, zdarzenia losowe itd. ) jakich niestety nie da się przewidzieć. To jednak nie interesuje banku czy firmy pożyczkowej – każde zobowiązanie ma być spłacane na czas, zgodnie z umową. Jeśli nie zareagujemy na czas i nie dogadamy się z kredytodawca to wypowie on kredyt, skieruje sprawę na drogę postępowania windykacyjnego co generuje karne, wysokie odsetki, konieczność spłaty całości zobowiązania w krótkim okresie no więc dodatkowe koszty i stres.

Ludzie reagują zwykle podobnie w takich momentach – zaciągają kolejny kredyt na spłatę istniejących zobowiązań – nie jest to najlepszym rozwiązaniem, zwykle prowadzi do niebezpiecznego zadłużania i tzw. spirali zadłużenia. To prosta droga do utarty płynności finansowej i totalnego bankructwa.

Idealny w takich sytuacjach jest kredyt konsolidacyjny, który pozwala na uregulowanie jednorazowo wszelkich istniejących zobowiązań, a do spłaty kredytobiorcy zostaje tylko nowa, jedna, niższa rata, z której spłatą najczęściej nie ma już problemu.

Prawdą jest że poza licznymi zaletami kredyt konsolidacyjny ma i niewiele wad – głównie dotyczą one kosztów i dodatkowych formalności. Klient wnioskujący o kredyt konsolidacyjny ma zwykle problemy finansowe – bank zatem nie przykłada aż tak wiele uwagi do jego sytuacji finansowej, choć sprawdza historie w BIK i lepiej, by scoring był na dobrym poziomie. Stąd o konsolidacji warto pomyśleć na początku, gdy tylko pojawią się kłopoty ze spłatą istniejących rat. Kredyty tego typu zwykle są nisko oprocentowane, stąd są alternatywą dla tradycyjnych kredytów konsumenckich. Nie można tu tez nie wspomnieć o dodatkowej, kolejnej już prowizji. Niemniej w sytuacjach kryzysowych taka konsolidacja to chyba najlepsze rozwiązanie, sprawdź więcej na stronie polaczkredyty.com.pl i rozwiej wątpliwości.

Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na tego typu produkt bankowe warto szukać najbardziej atrakcyjnej, zatem najtańszej, oferty. Na stronach internetowych spokojnie można wyszukać kalkulatory, dzięki którym łatwiej będzie wybrać najlepszy produkt. Oczywiście trzeba będzie osobiście, czy tez przez doradcę wnioskować o kredyt – liczą się indywidualne parametry każdego klienta, kalkulatory pomagają, ale nie są w 100% odzwierciedleniem oferty danego banku/instytucji finansowej. Istotne jest zwrócenie uwagi na poszczególne koszty, oprocentowanie i okres spłaty a także ewentualne dodatkowe zabezpieczenia, jakie są wymagane przez wybrany bank.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE