Reklama

Jak wybrać idealny lokal na wesele? 3 praktyczne wskazówki

Opublikowano:
Autor:

Jak wybrać idealny lokal na wesele? 3 praktyczne wskazówki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Sala weselna to podstawowy element ślubnych przygotowań, bez którego nie może odbyć się żadne przyjęcie. Jej wybór nie jest jednak łatwy, o czym przekonują się praktycznie wszyscy przyszli małżonkowie. Warto poświęcić nieco czasu na przeglądanie dostępnych ofert, aby spośród wszystkich lokali weselnych w naszej okolicy wybrać ten najlepszy. Na co zwracać uwagę?

1. Lokalizacja sali weselnej

Sale weselne mogą być zlokalizowane zarówno w mieście, jak i poza nim. Większość przyszłych nowożeńców koncentruje się na lokalach położonych niedaleko ich miejsca zamieszania, ewentualnie w pobliżu kościoła. Niektórzy preferują natomiast wyprawić swoje przyjęcie weselne z dala od wielkomiejskiego zgiełku i wybierają sale weselne położone poza miastem, na wsi lub przedmieściach.

Wybierając lokal weselny warto uwzględnić następujące czynniki. Przede wszystkim sala powinna być położona w takich miejscu, aby wszyscy goście mogli bezproblemowo do niej dojechać. Warto także rozważyć wynajem autokaru, który dowiezie na miejsce imprezy niezmotoryzowanych weselników oraz zadba o ich odwiezienie do domów po zabawie. Kolejną kwestią jest dostępność bezpiecznego parkingu, na którym goście będą mogli pozostawić swoje auto. Nowożeńcy zapraszający gości spoza ich miejscowości powinni także zadbać o zapewnienie im noclegu.

2. Infrastruktura i wielkość sali weselnej

Bardzo ważną kwestią jest wielkość lokalu weselnego. Sale weselne to obiekty o zróżnicowanych rozmiarach, w których wyprawić można zabawę weselną praktycznie każdych rozmiarów. Ważne jednak, aby powierzchnia lokalu była dostosowana do liczby gości. W tym celu warto skonsultować się z obsługą danego lokalu i dowiedzieć się, czy wstępnie wybrana sala weselna będzie odpowiednia dla naszego przyjęcia.

Przeglądając sale weselne warto także sprawdzić, czy posiadają one wszystkie niezbędne udogodnienia. Jeśli na zabawie będą gościły osoby starsze lub niepełnosprawne warto wybrać lokal bez barier architektonicznych, dostosowany do ich potrzeb. Warto także zwrócić uwagę na to, czy wybrana sala posiada klimatyzację, która przyda się szczególnie latem oraz sprawne ogrzewanie nieocenione w okresie zimowym.

3. Kwestie prywatności, czasu trwania zabawy i liczby gości

Wiele firm wynajmujących sale weselne posiada kilka lokali mieszczących się w tym samym budynku. Decydując się na zorganizowanie przyjęcia weselnego w jednym z nich para musi liczyć się z tym, że w tym samym czasie mogą odbywać się także inne uroczystości. W konsekwencji, goście będą musieli dzielić ze sobą przestrzeń wspólną, toalety oraz ogród. Warto więc upewnić się, czy podczas imprezy zachowana będzie prywatność oraz jak współdzielenie przestrzeni będzie wyglądało w praktyce.

Bardzo ważne jest również upewnienie się, jak długo nasi goście będą mogli korzystać z sali. Większość lokali weselnych można bowiem wynająć na ściśle określony w umowie czas, który jednak może być negocjowany w zależności od potrzeb nowożeńców. Istnieją także sale weselne, które wymagają minimalnej liczby gości. Warto więc zapoznać się ze wszystkimi zasadami oraz wybrać tę ofertę, która najlepiej spełnia nasze oczekiwania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE