Reklama

Jak oszczędzać energię? Sprawdzamy, jak działa system OPTI-ENER

Opublikowano:
Autor:

Jak oszczędzać energię? Sprawdzamy, jak działa system OPTI-ENER - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Panele fotowoltaiczne cieszą się coraz większą popularnością – tak w Polsce, jak i na świecie. Nic dziwnego. W obliczu zmian klimatycznych i fatalnej sytuacji, w której znajduje się planeta, więcej ludzi zaczyna przykładać wagę do produktów, które wybierają dla swojego domu. Na szczęście istnieje coraz więcej urządzeń i rozwiązań, które pozwalają kontrolować zużycie energii w danym lokum. Jednym z nich jest system OPTI-ENER.

Krok ku ekologii

Fotowoltaika to jedna najciekawszych form dostarczania prądu do budynku. Zamontowane na dachu panele zamieniają moc promieniowania słonecznego na elektryczność, czyli – jak się ją opisuje – najdoskonalszą formę użytkowej energii. Mowa tutaj o łatwości magazynowania i przesyłania na znaczne odległości, uniwersalności i wszechstronności zastosowania w codziennych potrzebach bytowych, przemysłowych i usługowych.

Atrakcyjność fotowoltaiki rośnie z roku na rok. Przy nieustannym wzroście cen paliw i energii, to właśnie to rozwiązanie wydaje się najrozsądniejsze. Nic dziwnego, że przeżywa prawdziwy rozkwit. Dane wskazują, że pod koniec 2006 roku na całym świecie zainstalowano 1581 MW paneli fotowoltaicznych, a skumulowana moc wynosiła 6890 MW. Pięć lat później w roku 2011 zainstalowane zostało aż 27 650 MW baterii słonecznych, a moc skumulowana urosła do 67 350 MW. I ciągle rośnie.

Kontrola i oszczędności

A żeby skutecznie nią zarządzać i kontrolować, warto zainwestować w specjalnym system, który pozwoli na zarządzanie bilansem elektryczności w każdym budynku. OPTI-ENER to innowacyjny system, który ma służyć optymalizacji zużycia prądu w domach jedno- i wielorodzinnych. Dzięki niej każdy mieszkaniec ma możliwość miejscowego lub zdalnego zarządzania pracą urządzeń elektrycznych w swoim lokum. Może więc dopasować ich działanie do potrzeb domowników, zaplanować ich włączenie o konkretnej godzinie lub odłożyć pracę na godziny, w których ceny zakupu energii są niższe. Pozwala także wykorzystać darmową energię wytwarzaną z instalacji fotowoltaicznej, zamiast oddawać ją do sieci (od czego pobierana jest prowizja za magazynowanie energii).

OPTI-ENER to jedyne dostępne rozwiązanie na rynku zgodne z ustawą OZE. W jego skład wchodzą zwykle główny moduł OPTI-ENER oraz Modem EKO-LAN, pozwalający na zdalną obsługę. System wspiera wszystkich tych, którym zależy na oszczędnościach. Daje unikalną szansę na kontrolę zużycia prądu w domu, pozwala decydować o oddawanej do sieci nadwyżce energii i jeszcze bardziej usprawnić działanie instalacji fotowoltaicznej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE