Reklama

Jak nauczyć się obsługi Excela?

Opublikowano:
Autor:

Jak nauczyć się obsługi Excela? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Umiejętność obsługi programów komputerowych to jedno z kluczowych wymagań stawianych pracownikom praktycznie każdej branży, dlatego warto zadbać o odpowiedni poziom wiedzy. Na rynku dostępne są przeróżne kursy, które pomogą nauczyć się, jak działa Excel. Wybierając szkolenie, warto zwrócić uwagę zarówno na program zajęć, sprawdzając, czy wpasowuje się on w nasze wymagania, jak i na prowadzących kurs. Powinni oni posiadać odpowiednie certyfikaty, aby móc przekazać wiedzę w przyjazny sposób.

Nauka Excela - specjalistczne kursy

Specjalistyczne kursy weekendowe to jeden z popularniejszych sposobów na naukę Excela. Największym plusem takiego rozwiązania jest dostęp do skondensowanej i fachowej wiedzy w jednym miejscu, przez co sama nauka przebiega niezwykle szybko i efektywnie. Kursy weekendowe firmy Alx świetnie nadają się dla każdego, kto w ciągu tygodnia roboczego pracuje i nie ma czasu na dodatkowe zajęcia. Weekendy to dobry czas jednakowo dla pracowników etatowych, studentów czy osób, które na tygodniu opiekują się dziećmi. Kursy odbywają się zazwyczaj co dwa tygodnie, przez co ma się odpowiednio dużą ilość czasu, aby przyswoić sobie wiedzę oraz przećwiczyć omawiane zagadnienia. 

Kursy nauki Excela Alx odbywają się również na tygodniu, najczęściej pod postacią kilkudniowych bloków w odstępach dwutygodniowych, które świetnie sprawdzą się u osób pracujących czy studiujących w weekendy. Dużą zaletą takiego kursu jest możliwość szybkiego przyswojenia sobie teorii dotyczącej działania programu, jak i poznanie jego funkcjonowania w praktyce. Zapisując się na kurs Excel, wystarczy posiadać tylko podstawową umiejętność obsługi komputera, co sprawia, że rozwiązanie to jest idealne dla osób początkujących. Po ukończeniu kursu otrzymuje się specjalny certyfikat, zawierający informacje na temat umiejętności zdobytych na kursie. Taki dokument jest niezwykle przydany podczas szukania pierwszej pracy w zawodzie.

Samodzielna nauka Excela - sposoby

Książki

W dzisiejszych czasach istnieje praktycznie nieograniczony dostęp do literatury fachowej umożliwiającej zgłębienie funkcjonowania Excela samodzielnie w domu. W sklepach internetowych znajdziemy wiele uwag wartych pozycji, posiadających rzetelne informacje. Plusem takiej nauki jest wysoka dostępność czy duża ilość ćwiczeń, jednak rozwiązanie to nie sprawdzi się u osób mających problem z samodyscypliną. Książki są również dobre dla osób, które lubią uczyć się we własnym tempie i spokojnie realizować dany materiał.

Grupy i fora dyskusyjne

Rozwój mediów społecznościowych spowodował wzrost interakcji przeprowadzanych w Internecie. Każdego dnia setki użytkowników wymieniają się darmową wiedzą i poradami właśnie na grupach portali społecznościowych. W takim miejscu bardzo często można też zadać pytanie czy poprosić o gotowe rozwiązanie problemu, a wiadomo, że najlepiej uczy się właśnie przez praktykę. Ucząc się obsługi Excela samodzielnie, warto też odwiedzać specjalistyczne fora dyskusyjne, na których można znaleźć zarówno podstawową, jak i zaawansowaną wiedzę dotyczącą tego programu.

Poradniki video

Oglądanie filmów to jeden ze skuteczniejszych sposób na naukę, który sprawdzi się u głównie wzrokowców, ale lubiany jest przez większość społeczeństwa. Dostępne w Internecie filmy dotyczące Excela dzielą się na dwa typy:

• Pierwszy z nich obejmuje wiedzę teoretyczną, która poprzez przyjazny sposób prezentacji treści pozwala na szybką naukę

• Drugi typ filmów pokazuje gotowe rozwiązanie powszechnie występujących problemów, dzięki czemu otrzymuje się konkretną instrukcję postępowania

Takie treści mogą być bardzo pomocne, zwłaszcza na samym początku nauki obsługi Excela.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE