Reklama

Jak efektownie oświetlić elewację budynku?

Opublikowano:
Autor:

Jak efektownie oświetlić elewację budynku? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Iluminacja świetlna to ozdoba, która z roku na rok jest bardziej dostępna. Coraz powszechniejsze oświetlenie LED sprawia, że chętnie sięgamy po takie rozwiązanie, zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz. Oświetlamy nie tylko ogród i alejki, ale również elewację budynku.

Prestiż za niewielkie pieniądze

Pięknie oświetlona posesja eksponuje wszystkie walory budynku. Współczesne budownictwo daje inwestorom wiele ciekawych rozwiązań, które były niedostępne jeszcze dwie, trzy dekady temu. Nic więc dziwnego, że kiedy wybuduje się dom jednorodzinny, jego właściciel chętnie chwali się efektem pracy. W ciągu dnia fasada jest dobrze widoczna. Jeśli jednak chcemy ją zaprezentować również nocą, warto sięgnąć po rozwiązanie takie, jak iluminacja świetlna. Wbrew pozorom, taka inwestycja jest łagodna dla kieszeni. Lampy LED dają wiele możliwości, nie generując większych rachunków. Są trwałe, efektowne i emitują jasne, przyjemne światło. Ich moc jest w stanie oświetlić całą fasadę, jak również wiele detali w pobliżu.

Gra światłem

Oświetlenie elewacji eksponuje detale architektoniczne oraz nadaje budynkowi tajemniczego charakteru. Punktowe światło daje także iluzję, dotyczącą proporcji budynku, koloru farb. Przy nieco starszych domach można liczyć również na ukrycie pewnych niedoskonałości. Iluminacja świetlna sprawdza się doskonale w okolicy, gdzie oświetlenie uliczne jest dość skąpe, lub nie ma go wcale. Snop światła LED wskazuje drogę do domu, oświetlając posesję. Planując oświetlenie elewacji kilkoma lampami, warto zadbać, aby całość dekoracji była spójna. Poza światłem, rzuconym na budynek, dobrze jest zaplanować także inne źródła światła, jak lampy ogrodowe. Dzięki temu uniknie się zbędnej kumulacji źródeł światła.

Oświetlenie punktowe

Bardziej okazały budynek zwykle posiada dodatkowe ozdoby. Wśród nich są elementy małej architektury, czyli niewielkie rzeźby czy też fontanna. O nich również trzeba pomyśleć, inwestując w mniejsze źródło światła. Bardzo uniwersalnym rozwiązaniem zarówno do oświetlenia budynku, jak i ogrodu, jest zastosowanie kolorowej lampy LED. Iluminacja świetlna Model Starlyf Festive Light posiada opcję emitowania konkretnych napisów, które mogą stanowić dodatkowy atut dekoracji. Teksty pasują do wielu okazji, od świątecznych po okolicznościowe. Zaskoczą uczestników spotkania towarzyskiego, zachwycą dzieci, które odkryją urok podziwiania domu po zmroku.

Zewnętrzne oświetlenie już dawno przestało kojarzyć się z wysokimi rachunkami i kablami, niebezpiecznie zwisającymi z dachu. Dlatego warto sięgać po ten element, który stanowi idealną dekorację naszego domu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE