Reklama

Reklama

Ile kosztuje OC na SsangYonga?

Opublikowano: wt, 29 gru 2020 13:11
Autor:

Ile kosztuje OC na SsangYonga? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Ta koreańska marka słynie z produkcji SUV-ów i terenówek. Jej nazwa dosłownie znaczy bliźniacze smoki. Jednak mimo posiadania tak dumnej nazwy, SsangYong nie zdobył popularności w Polsce. Pocieszeniem dla nielicznych miłośników tej marki jest ceny ubezpieczenia OC samochodów tego producenta, które zaczynają się od 434 zł!

Reklama

Średnia cena ubezpieczenia OC w sierpniu 2020 roku wyniosła 827 zł. Natomiast właściciele SsangYongów musieli za taką polisę zapłacić jedynie 638 zł, czyli prawie o 200 zł mniej. Jeśli interesują Cię ceny ubezpieczenia OC poszczególnych modeli SsangYonga, to zajrzyj do poradnika na stronę: https://mubi.pl/poradniki/oc-ssangyonga/. Znajdziesz tam analizy wysokości składek dla modeli Korando, Rexton, Tivoli i Rodius.

Najtańsze OC za 434 zł!

Mimo że średnia cena ubezpieczenia OC dla samochodów marki SsangYong wyniosła w sierpniu 2020 roku 638 zł, to niektórym kierowcom udało się znaleźć polisę za mniej niż 500 zł. Oto top 5 najtańszych polis na SsangYonga znalezionych na Mubi w sierpniu 2020 roku:

  • 434 zł – SsangYong Tivoli,
  • 450 zł – SsangYong Korando,
  • 466 zł – SsangYong XLV,
  • 469 zł – SsangYong XLV,
  • 488 zł – SsangYong Rexton.

Co ma wpływ na tak niskie ceny ubezpieczenia OC? Skąd biorą się różnice w wysokościach składek ubezpieczeniowych?

O cenie ubezpieczenia OC decyduje wiele zmiennych. Bardzo duże znaczenie ma historia ubezpieczeniowa oraz wypracowane przez lata zniżki. Istotny jest także wiek kierowcy, jego miejsce zamieszkania i sposób użytkowania pojazdu. Pamiętajmy, że to połączenie wielu korzystnych danych sprawia, że składka ubezpieczenia OC może wynieść 400 czy 500 zł – wyjaśnia Tomasz Sowa redaktor z mubi.pl.

Ubezpieczyciele analizują dane dotyczące występowania szkód i na tej podstawie szacują szanse wystąpienia szkody. I tak średnie ceny ubezpieczenia OC są wyższe w dużych miastach wojewódzkich, niż w mniejszych miejscowościach. Dlaczego? W takiej Warszawie, Wrocławiu czy Krakowie jest większy ruch kołowy i pieszy, a co za tym idzie, łatwiej o stłuczkę i wypadek. 

Inny przykład? Kierowcy, którzy posiadają małe dzieci, jeżdżą wolniej i bezpieczniej. Bycie rodzicem malucha lub maluchów jest korzystnym czynnikiem, który może wpłynąć na obniżenie wysokości składki. Wróćmy jednak do tematu SsangYongów – czy ich cena była stała w przeciągu tego roku?  

Średnia cena OC SsangYongów w 2020 roku

Od początku roku właściciele samochodów marki SsangYong mogą być zadowoleni ze średnich cen ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. W tym czasie ani razu ceny OC na te auta nie była wyższa niż średnia dla wszystkich marek. 

Najtaniej SsangYonga można było ubezpieczyć w sierpniu, kiedy to średnia cena OC wyniosła 638 zł. Jeszcze tylko w marcu była ona poniżej 700 zł i osiągnęła wartość 696 zł. W innych miesiącach wahała się od 710 zł do 742 zł. Jak jednak ceny ubezpieczenia OC SsangYongów wyglądały na tle innych marek?  

SsangYong a inne marki

Według danych Mubi w sierpniu 2020 roku kierowcy znajdowali najniższą cenę ubezpieczenia OC właśnie na samochody SsangYong. Była to jedna z czterech marek, której średnia cena polisy była niższa niż 700 zł. Pozostałe z nich to Dacia – 642 zł, Suzuki – 644 zł oraz Kia – 677 zł.

Natomiast najwięcej za ubezpieczenie OC musieliby zapłacić właściciele luksusowych i sportowych samochodów, które mają potężne silniki i słyną z osiągów. Pojemność silnika jest jednym z czynników branych pod uwagę przez ubezpieczycieli przy wyliczaniu składki ubezpieczeniowej OC.

Najwyższe ceny polis w sierpniu 2020 roku znajdowali właściciele samochodów Lamborghini – 1407 zł, Bentleyów – 1229 zł, Cadillaców – 1109 zł oraz Ferrari – 1081 zł. Widać więc, że za średnia cena najdroższego OC, była dwa razy wyższa niż tego najniższego na SsangYonga! 

SsangYong na firmę a ubezpieczenie OC

Właściciele samochodów, którzy prowadzą działalność gospodarczą, często rozliczają wydatki eksploatacyjne pojazdu w ramach firmy. Nie oznacza to, że wszystkie auta, które posiadają, są zaliczane do pojazdów firmowych. Ubezpieczyciele zakładają, że o takim aucie można mówić, kiedy:

  • używany jest w działalności gospodarczej,
  • używają go różni pracownicy firmy,
  • został zakupiony na firmę.

Jak więc oblicza się składkę OC dla samochodu firmowego? Tutaj są dwie opcje. Jeśli z auta korzysta wyłącznie jedna osoba, to cenę ubezpieczenia wylicza się tak samo, jak w przypadku prywatnego samochodu. Natomiast jeśli pojazd używany jest przez większą liczbę osób lub należy do floty pojazdów, to wysokość składki jest uśredniana, Nie będzie miało znaczenia, kto używa auta w firmie – cena OC dla każdego pojazdu będzie taka sama. 

Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z ubezpieczeniem samochodu na firmę, to więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule na stronie: https://mubi.pl/poradniki/ubezpieczenie-samochodu-na-firme/. Przeczytasz tam także o odliczaniu kosztów zakupu i eksploatacji pojazdu w ramach prowadzenia działalności gospodarczej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE