Reklama

Ile kosztują lekcje angielskiego online? Wbrew pozorom nie tak dużo, jak Wam się wydaje

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Ile kosztują lekcje angielskiego online? Wbrew pozorom nie tak dużo, jak Wam się wydaje - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane „Zajęcia z języka angielskiego są drogie!”, „Na naukę języka obcego wydasz masę pieniędzy”, „Kurs angielskiego nie jest Ci potrzebny”. Ile razy spotkaliśmy się z takimi lub podobnymi opiniami na temat nauki języka angielskiego? Pewnie każdy z nas usłyszał takie zdanie przynajmniej raz w życiu. A jak jest naprawdę? Czy lekcje językowe online są tak drogie? Okazuje się, że lekcje angielskiego przez internet wcale muszą kosztować dużo.

Jak wyglądają lekcje języka angielskiego online

Nauka języka angielskiego online w szkole językowej to wiele możliwości i rozwiązania, których szukamy, gdy chcemy zdobyć wiedzę szybko i w pewny sposób. Jako przykład może posłużyć szkoła języka angielskiego online Tutlo. Ucząc się angielskiego online z lektorami i native speakerami z tej właśnie szkoły, możemy pozyskiwać wiedzę szybko i w sposób spersonalizowany. 

Dzieje się tak dzięki modelowi nauczania, który ogranicza udział w lekcjach tylko do dwóch osób: nauczyciela i osoby uczącej się. Po drugie, dzięki możliwości swobodnego wyboru terminu zajęć oraz materiału, który chcemy w danym dniu przerobić. Co najważniejsze, mamy możliwość uczenia się z native speakerami, którzy nauczą nas mowy potocznej, akcentu, a także pomogą otworzyć się na obce kultury. Warto dodać, że zajęcia tego typu nie muszą być bardzo drogie, i zaraz wyjaśnimy dlaczego.

Ile kosztują lekcje językowe online?

Koszt zajęć z języka obcego, które odbywają się przez internet, bywa różny. Ich cena będzie uzależniona od wielu czynników. Inną kwotę przyjdzie nam zapłacić za lekcje prowadzone przez korepetytora, inną za dostęp do nagranych materiałów, a jeszcze inną za zajęcia grupowe. 

Dodatkowo cena ze lekcje może być też uzależniona od tego, jak za nie płacimy. Płacąc z góry, możemy czasem oczekiwać zniżki. Niektóre szkoły pozwalają za kurs zapłacić na raty, proponując opłaty za zajęcia w formie abonamentowej. Oznacza to, że uiszczamy jedną opłatę miesięcznie, na przykład 400 zł, i we wspomnianej kwocie mamy ustaloną ilość godzin lub bloków lekcyjnych. 

Ile mogą kosztować zajęcia online? Cena zależna będzie od różnych czynników, na przykład od tego, czy lekcje prowadzi native speaker, czy też od tego, jak duża będzie grupa osób uczących się. Co ciekawe, w przypadku szkół językowych takich jak Tutlo formuła lekcji i ich cena ustalane są indywidualnie.

Można przyjąć, że jeden blok lekcyjny to dla nas koszt rzędu 20 ‒ 30 złotych. Tutaj także brane są pod uwagę czynniki takie jak to, czy lekcje odbywają się z native speakerem, czy polskim lektorem. Warto zwrócić uwagę na fakt, że płatność za zajęcia może odbywać się w różny sposób. Można za lekcje online płacić z góry z odpowiednim rabatem, są opcje ratalne, a także rozliczenie za pojedyncze zajęcia. Firmy skorzystają też z opcji abonamentowych. 

Czy warto inwestować w zajęcia grupowe?

Oczywiście w sieci znajdą się oferty zajęć nawet za kilka złotych za jeden blok lekcyjny, ale trzeba zwrócić uwagę na to, że w przypadku takich cen mamy do czynienia z zajęciami grupowymi. W takich zajęciach może brać udział nawet kilkanaście i więcej osób. Przypomina to trochę przepełnioną klasę, gdzie każdy liźnie trochę wiedzy, ale nauczyciel nigdy nie będzie mógł poświęcić czasu wszystkim swoim uczniom indywidualnie, by wytłumaczyć każdemu z nich materiał tak, by przyswoili go najlepiej.

Pokazuje to dość dobitnie, że nauka języka angielskiego online to świetny sposób na zdobywanie wiedzy, jednak o wiele lepiej postawić na zajęcia, gdzie mamy dla siebie zarezerwowaną całą uwagę speakera. Nawet jeśli są one nieco droższe, to w ten sposób na pewno zdobędziemy więcej umiejętności praktycznych. Nie pozostaje więc nic innego, jak stwierdzić: ucz się angielskiego online, bo dzięki temu sporo zyskasz! 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE