Reklama

Fotelik Britax Romer Dualfix – czy warto zainwestować w model obrotowy?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Fotelik Britax Romer Dualfix – czy warto zainwestować w model obrotowy? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Britax Romer Dualfix to linia czterech fotelików samochodowych w przedziale wagowym 0-18 kg, czyli dla dzieci do około 4. roku życia. Modele wchodzące w skład serii wyróżniają się zintegrowaną, obrotową bazą Isofix, pozwalającą zamontować fotelik w pojeździe tyłem lub przodem do kierunku jazdy. Czy warto zakupić dla dziecka obrotowy fotelik?

Cechy fotelika obrotowego – Britax Romer Dualfix

Fotelik obrotowy to nowoczesne połączenie klasycznego fotelika samochodowego z obrotową bazą umożliwiającą zmianę kąta ustawienia fotelika bez konieczności przepinania siedziska.

Najważniejszą cechą fotelików obrotowych jest możliwość przewożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy. Jest to uzasadnione, ponieważ bazy obrotowe są wykorzystywane w fotelikach dla najmniejszych dzieci, a więc od urodzenia do około 18 kg. Zaleca się, aby dziecko jeździło tyłem do kierunku jazdy najdłużej jak to możliwe – takie ustawienie fotelika zwiększa bezpieczeństwo dziecka w razie wypadku.

Obrotowe foteliki Britax Romer wyposażane są w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa i montowane są za pomocą systemu ISOFIX, baza fotelika posiada nogę stabilizującą. Wysokiej jakości materiały i stabilny montaż wraz z możliwością podróżowania tyłem do kierunku jazdy  sprawiły , że foteliki obrotowe Britax Romer Dualfix, które przeszły testy ADAC, osiągnęły w nich wysokie oceny.

Rodzaje fotelików obrotowych

Foteliki obrotowe dzielą się na obracane o 180 i 360 stopni. W przypadku pierwszego typu foteliki można obracać o 90 stopni w prawo i w lewo, jednak nie ma możliwości zmiany kierunku jazdy.   Foteliki obracane o 360 stopni pozwalają na swobodne obracanie ich dookoła własnej osi. Dzięki czemu mogą być ustawiane zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku ruchu. Funkcja obrotu znacznie ułatwia także zapinanie i wypinanie dziecka. Łatwo można wyciągnąć dziecko w czasie postoju do karmienia, lub gdy zaśnie.

Foteliki z serii Britax Romer Dualfix należą do grupy fotelików obracanych o 360 stopni. Czym różnią się poszczególne modele? Zachęcamy do zapoznania się z krótką charakterystyką, która z pewnością pomoże w doborze odpowiedniej wersji.

Britax Romer Dualfix

Model Britax Romer Dualfix to pierwszy fotelik z tej serii. Posiada regulację nachylenia i zagłówka, system Pivot Link, a także wkładkę dla noworodka. Montuje się go za pomocą systemu ISOFIX razem z nogą stabilizującą. Britax Romer Dualfix nie jest zgodny z normą i-Size.

Britax Romer Dualfix 2R

To następca modelu Dualfix. Producent wprowadził kilka ważnych zmian.  Britax Romer Dualfix 2r posiada nowy typ ramy antyrotacyjnej, oraz więcej miejsca na nóżki dziecka. Od podstawowej wersji różni go brak wkładki dla noworodka oraz wyposażenie w zagłówek w kształcie litery V. Dualfix 2R został dopracowany pod względem wizualnym, obudowa jest w ciemnym kolorze. Poprawiono w nim długość pięciopunktowych pasów, co powoduje lepsze dopasowanie dla noworodków, nie ma więc potrzeby stosowania wkładki redukcyjnej.

Britax Romer Dualfix i-Size

Model Dualfix i-Size to najwyższy model fotelika obrotowego z rodziny Britax Romer Dualfix. Podobnie jak poprzednik został wyposażony w system Pivot Link, który wpływa na ochronę szyi i głowy dziecka podczas wypadku. W zestawie znajduje się wkładka dla noworodka, a także zagłówek w kształcie litery V.  Od poprzednich modeli różni go zgodność z normą i-Size, wyposażenie w wewnętrzny system ochrony bocznej i przejście testów ADAC – otrzymał 4 gwiazdki.

Britax Romer Dualfix M i-Size

Jest to bliźniacza wersja fotelika Dualfix I-size, jedyną różnicą jest fakt, że nie posiada wkładki dla niemowląt. Britax Romer Dualfix M i-Size przeznaczony jest więc dla nieco starszych dzieci, bo od 3. miesiąca życia, czyli od 61 cm wzrostu. Dla zapewnienia wysokiego stopnia bezpieczeństwa i wygodny został wyposażony w system Pivot Link, wewnętrzny system ochrony bocznej i zagłówek typu V . Fotelik ten jest zgodny z normą i-Size.

Podsumowując, czy warto zainwestować w fotelik obrotowy? Jak widać na przykładzie serii Britax Romer Dualfix, foteliki obrotowe stanowią świetne rozwiązanie dla każdego rodzica. Zapewniają  dziecku znacznie większe bezpieczeństwo podczas jazdy, dzięki możliwości ustawienia ich tyłem do kierunku ruchu. Oprócz tego ułatwiają dostęp do dziecka, a także w dowolnej chwili można je odwrócić przodem do kierunku jazdy. Ze względu na wysoką jakość wykonania, bezpieczeństwo i komfort, nie ma wątpliwości, że są warte zakupu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE