Reklama

Etykiety samoprzylepne - połączenie druku fleksograficznego i cyfrowego

Opublikowano:
Autor:

Etykiety samoprzylepne - połączenie druku fleksograficznego i cyfrowego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane W procesie tworzenia etykiet samoprzylepnych bardzo ważne jest to, aby skutecznie połączyć ze sobą druki fleksograficzne z cyfrowymi. Dla mniej doświadczonych drukarni jest to trudne do zrealizowania, jednak profesjonaliści nie mają z tym problemów. Maszyna hybrydowa potrafi działać w tym zakresie cuda, dlatego też producenci mogą liczyć na powstanie wydajnych i trwałych etykiet samoprzylepnych, stosowanych w wielu branżach na całym świecie.

Niesamowita prędkość druku

Etykiety samoprzylepne powstające przy połączeniu tych dwóch technologii są bardzo atrakcyjne, jeśli chodzi o ich stronę wizualną. Dodatkowo otrzymuje się niesamowitą prędkość druku, a więc informacje na etykiety samoprzylepne na roli nanoszone są dużo szybciej niż do tej pory. Pozwala to dystrybutorom usprawnić proces produkcji. Najważniejsze jest jednak to, że drukarnia etykiet bazująca na nowoczesnych metodach druku zapewnia etykiety całkowicie odporne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Niegroźne będą im więc złe warunki pogodowe, ale też wilgoć, itd. Takie etykiety zamówić można w drukarni Arti-Bau (artibau.pl). 

Zamawianie etykiet na niskie oraz wysokie nakłady produkcyjne

Nowoczesne maszyny pozwalają na zwiększoną produkcję etykiet w drukarni. Druk etykiet może odbywać się więc zarówno na niskie, ale też wysokie nakłady produkcyjne. Jest to zależne tylko od zamawiających, którzy doskonale wiedzą ile etykiet jest im potrzebnych w firmie. Druk fleksograficzny pozwoli uniknąć efektu blaknięcia, natomiast druk inkjetowy cyfrowy zapewnia etykietom wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne, m.in. na szkodliwe działanie ropy, itd. Etykiety trójstronne zamawiane w drukarni mogą być też spersonalizowane, jeśli klient wyrazi taką chęć. Co prawda jest to usługa nieco droższa, ale na pewno większości osób się opłaci. Etykiety peel off nie zawiodą producentów, z pewnością będą one w stanie pomieścić tyle informacji, ile producent uzna za słuszne.

Druk cyfrowy

Umieszczanie dodatkowych informacji na istniejących etykietach

Etykiety wielowarstwowe, które już powstały w większości przypadków nie mogą być już w żaden sposób modyfikowane. Te jednak, które powstały przy pomocy maszyny hybrydowej są dużo lepsze, ponieważ można na nich umieszczać dodatkowe informacje. Oszczędza się tym samym ciężko zarobione pieniądze, a etykiety dwuwarstwowe dalej wyglądają jak nowe. Zdecydować można się też na różnorodne nawoje etykiet, np.:

 • nawijanie do wewnątrz,

 • rozwijanie na zewnątrz.

 • Producent musi też zdecydować w którym konkretnie miejscu na etykiecie znajdzie się druk. Istotne jest też wybranie orientacji tekstu, dlatego też trzeba nad kilkoma rzeczami solidnie popracować, aby efekt końcowy był dla każdej ze stron satysfakcjonujący. Oczywiście najpierw do drukarni należy dostarczyć wstępne projekty, na które nanoszone są poprawki, dopiero potem przygotowuje się poszczególne pliki do druku i rozpoczyna proces drukowania etykiet samoprzylepnych w formie wybranej przez klienta. Trzeba też wybrać ilość drukowanych etykiet, ale takie szczegóły dogadywane są na indywidualnych spotkaniach. 

  Drukarnia Etykiet Arti-Bau

  ul. Brzozowa 8

  55-040 Ślęza

  Tel. 717822678

  UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
  wróć na stronę główną

  ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE