Reklama

Dom Pogrzebowy Charon w Wadowicach Dolnych

Opublikowano: wt, 29 mar 2022 08:20
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Dom Pogrzebowy Charon Waldemar Buziak od wielu lat zapewnia mieszkańcom powiatu mieleckiego i okolic usługi pogrzebowe na najwyższym poziomie. W ubiegłą sobotę nowa kaplica Charon została otwarta w Wadowicach Dolnych.

Charon funkcjonuje na rynku od 1995 roku. Jego założycielami byli Józefa i Janina Buziak z Mielcu. Obecnie firma prowadzona jest przez syna pierwszych właścicieli - Waldemara, który od samego początku działalności współtworzył wraz z rodzicami zakład pogrzebowy. 

Firma kontynuuje dynamiczny rozwój, czego owocem jest nowy Dom Pogrzebowy Charon w gminie Wadowice Górne.

Poświęcenia kaplicy dokonał proboszcz parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Wadowicach Dolnych, ks. Jacek Naleźny.

- Zgromadziliśmy się w nowym miejscu w tej parafii - powiedział podczas obrzędu poświęcenia. - To miejsce przypomina nam podstawową prawdę: że ziemskie życie nie trwa wiecznie.  Ono się kończy. Wezwani jesteśmy do życia wiecznego. Dziś jesteśmy w domu pogrzebowym. Przypomina nam ono rodzinnym domu. Kiedyś tradycją, zwłaszcza na wsi, było to, że ludzie całe swoje życie byli związani z domem. W domu się rodzili i w swoim rodzinnym domu umierali. Dziś te miejsca  zastąpiły szpitale. Ale dom nabiera szczególnego znaczenia przy odejściu człowieka z tego świata. W domu pogrzebowym przebywamy od chwili odejścia z tego świata aż do pogrzebu. Gromadzimy się tu przy trumnie. Jest dobrym miejscem spotkania najbliższych ze zmarłym. Słowo "kaplica" zaś przypomina nam o tym, że będzie to miejsce modlitwy. Już sam wystrój kaplicy nam o tym mówi - mówi nam o tym krzyż Jezusa Chrystusa, obrazy, stacje Drogi Krzyżowej. Dom Pogrzebowy jest również domem nadziei, że kiedyś ze zmarłym spotkamy się w ojczyźnie niebieskiej - podsumował.

 

Podczas otwarcia nowego Domu Pogrzebowego Charon obecny był również wójt gminy Wadowice Górne, Michał Deptuła.

- Pamiętam, jak tworzyły się procedury administracyjne związane z powstaniem tego obiektu - wspominał. - Była to jedna z pierwszych decyzji o nieruchomościach, którą podpisywałem jako wójt. Pamiętam, jak wydawałem warunki zabudowy dla tego obiektu i bardzo się cieszę, że udało się stworzyć tak piękny architektonicznie obiekt, z pełną symboliką, który będzie cieszył oko - podkreślał. 

Dom pogrzebowy Charon zajmuje się kompleksową obsługą klientów. Załatwia wszelkie formalności dotyczących pochówku zarówno na terenie Polski, jak i całego świata, zapewnia profesjonalną organizację oraz obsługę uroczystości pogrzebowej (tradycyjnej, świeckiej, z kremacją) zarówno w Mielcu, jak i innej, dowolnie wybranej miejscowości.

 Dom Pogrzebowy Charon obsługuje klientów indywidualnych oraz firmy z kilku województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. 

Współpracuje z dużą ilością zakładów pogrzebowych, dla których realizuje usługi kremacji – gdyż jako jeden z nielicznych domów pogrzebowych w Polsce Charon dysponuje własnym, nowoczesnym, w pełni zautomatyzowanym krematorium.

 

Prowadzi również współpracę ze sprawdzonymi,  godnymi zaufania firmami i zakładami kamieniarskimi, których usługi są dostępne dla klientów Charona.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy