Reklama

Dobry prawnik – kto najlepiej będzie reprezentował cię w twoim imieniu?

Opublikowano:
Autor:

Dobry prawnik – kto najlepiej będzie reprezentował cię w twoim imieniu? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Pomoc prawna to wciąż mało popularna usługa w naszym kraju. Na szczęście postrzeganie prawników przez społeczeństwo się zmienia, co skłania ludzi do szukania pomocy w kancelarii. Jak więc znaleźć dobrego obrońcę?

Ilu prawników działa w Polsce?

Liczba adwokatów i aplikantów w naszym kraju rośnie w bardzo szybkim tempie. Jeszcze w 2005 roku było to odpowiednio 6191 oraz 881 osób. Już dziesięć lat później adwokatów było blisko 14 tysięcy, aplikantów zaś około 7 tysięcy. Tak duży wzrost był możliwy dzięki zmianom w dostępie do zawodu. Zniesienie barier całkowicie odmieniło polski rynek usług prawnych. Pojawił się także zawód radcy prawnego, który chętnie wybierany jest przez studentów prawa. Jak więc polskie środowisko wypada na tle innych krajów Unii Europejskiej? Okazuje się, że nasz kraj plasuje się w środku zestawiania. Na jednego prawnika przypada 728 mieszkańców, co jest trzynastym wynikiem we wspólnocie. Dla przykładu nasi zachodni sąsiedzi mają jednego adwokata na 495 mieszkańców. Jednak o wiele więcej mówi nam inny wynik badania przeprowadzonego w 2015 roku. W Niemczech własnego i rodzinnego prawnika posiada aż 65% społeczeństwa. U nas z takich usług korzysta zaledwie jeden procent Polaków. To jednak efekt postrzegania prawników, który sięga jeszcze czasów przemian ustrojowych. Z upływem kolejnych lat wskaźnik ten także powinien ulegać poprawie.

Dobry prawnik – kto pomoże nam walczyć o swoje?

Jeśli więc uznamy, że potrzebujemy pomocy prawnej, powinniśmy rozpocząć poszukiwania. Najlepszym i najszybszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z internetowej wyszukiwarki. W ten sposób najszybciej znajdziemy dobrego prawnika z naszej okolicy. Sprawdź tutaj, co oferuje jedna z toruńskich kancelarii. Jak jednak znaleźć tego jednego przedstawiciela spośród dziesiątek kancelarii? Najprostszym sposobem jest sprawdzenie dziedzin, w jakich dany prawnik się specjalizuje. Zbyt szeroki zakres usług może sprawić, że dany radca nie będzie miał wystarczająco pogłębionej wiedzy na temat twojej sprawy. Aby tego uniknąć, szukajmy tych kancelarii, które oferują pomoc w kwestiach podobnych do naszej. Ich doświadczenie może mieć bowiem decydujący wpływ na wynik sprawy. Kiedy umówisz się na spotkanie, zwróć także uwagę na kilka istotnych szczegółów. Dobry prawnik będzie rozmawiał z tobą tak, byś nie miał problemów z jego zrozumieniem. Skupi się też na tym, co do niego mówisz i czego oczekujesz. Komunikacja interpersonalna jest bowiem bowiem równie ważna co znajomość obowiązujących przepisów. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wybrałeś odpowiedniego prawnika.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE