Reklama

Detoks alkoholowy - znajdź drogę do abstynencji

Opublikowano:
Autor:

Detoks alkoholowy - znajdź drogę do abstynencji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane

Znane do tej pory sposoby leczenia alkoholizmu, pozwalają osiągnąć trzeźwość, a następnie abstynencję, jednakże nie leczą uzależnienia w pełni. Jak dotąd lekarze nie opatentowali rozwiązania, które likwiduje powód choroby alkoholowej i przerywa jej rozwój. Obecnie dostępne metody pozwalają na usunięcie uszkodzeń organizmu spowodowanych przez ciągłe picie i dają możliwość zapanowania nad otaczającymi pokusami, dzięki bezpiecznej trzeźwości, a następnie kilkumiesięcznej, niezmiennej przerwie w spożywaniu alkoholu. Jaką rolę odgrywa w tym procesie detoks alkoholowy?  

Następstwa detoksu alkoholowego 

Alkohol powoduje bardzo duże spustoszenie w organizmie człowieka. Wpływa jednocześnie na umysł i steruje nieustannie zachowaniem oraz myśleniem. Decyzje podejmowane w momencie silnego upojenia z pewnością nie można nazwać racjonalnym ani logicznymi. Nieustanna impulsywność i zmienność postępowania ma związek z wpływem alkoholu na człowieka. Chociaż pewnych schorzeń takich, jak marskość wątroby nie da się usunąć, to stan uzależnionej osoby może nie ulegać pogorszeniu, dzięki detoksowi alkoholowemu. W Krakowie, Warszawie, Łodzi oraz pozostałych przodujących miastach Polski zabieg odtrucia alkoholowego wykonuje się w klinikach specjalizujących się w leczeniu alkoholizmu. Detoks alkoholowy powoduje wiele pozytywnych zmian i daje możliwość wprowadzenia kolejnych.

 

Skutki picia alkoholu:

 • uszkodzenia wątroby, nerek i trzustki;
 • dysfunkcje układu pokarmowego, nerwowego, oddechowego;
 • nieprawidłowe działanie układu krążenia;
 • psychozy i omamy (w fazie krytycznej alkoholizmu);
 • zaburzenia zachowania;
 • niestabilność emocjonalna.

Następstwa detoksu alkoholowego:

 • regeneracja ciała,
 • oczyszczenie organizmu z toksyn,
 • odbudowa gospodarki wodno-elektrolitowej,
 • usunięcie skutków picia alkoholu,
 • przywrócenie prawidłowego funkcjonowania,
 • stabilizacja psychiczna i mentalna.

Detoks alkoholowy zmienia kondycję ciała oraz umysłu na lepsze. Odtrucie alkoholowe wykorzystywane jest w przypadku kaca oraz ciągu alkoholowego.

 

Detoks alkoholowy w krakowskim gabinecie lekarskim

Detoks alkoholowy nie musi być wykonywany w szpitalu. Nie wymaga również dodatkowych wizyt u lekarza i nie wyklucza wykonywania danych czynności. Odbywający się detoks alkoholowy w Krakowie bazuje na naturalnych substancjach, które dostarczane są do organizmu drogą dożylną, za pomocą wcześniej przygotowanej kroplówki. Jej skład określa wynik konsultacji z lekarzem. Na podstawie znajomości stanu zdrowia konkretnej osoby oraz stopnia upojenia lub zaawansowania alkoholizmu, można dostosować indywidualnie detoks alkoholowy. Opinie dotyczące odtrucia alkoholowego informują, że jest to w pełni bezpieczny zabieg, który daje natychmiastowe efekty. Krok po kroku wywołuje trzeźwość, w przeciwieństwie do samodzielnych prób osiągnięcia tego stanu poprzez nagłe przerwanie ciągu alkoholowego.

 

Koszty przeprowadzenia detoksu alkoholowego

Nie każdy decyduje się rozpocząć leczenie alkoholizmu. Wyniki badań wykazują, że powodem tego jest brak możliwości skorzystania z pomocy lub niewiedza o możliwych do wyboru sposobach. Dotyczy to również detoksu alkoholowego. Cena zabiegu w momencie leczenia kaca wynosi 600 zł. Czasem jednak kwota ulega zmianie, gdy sytuacja wymaga wykonania dłuższego detoksu alkoholowego. W Krakowie trwa on kilka lub kilkanaście godzin, lecz zazwyczaj nie przekracza jednego dnia. Zwykle odtrucie alkoholowe jest przeprowadzane, póki nie zostanie osiągnięty założony efekt.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE