Reklama

Czym się kierować przy wyborze konta osobistego?

Opublikowano:
Autor:

Czym się kierować przy wyborze konta osobistego?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Konto osobiste to nic innego jak rachunek bieżący, na którym dana osoba przechowuje swoje środki i z którego dokonuje codziennych transakcji. Wraz z podpisaniem umowy o otwarcie konta osobistego, zarówno bank, jak i klient zobowiązują się do spełnienia zawartych w niej warunków. Liczne oferty kont bankowych sprawiają, że coraz więcej z nas nie wie, jak dokonać najlepszego dla siebie wyboru. Warto poznać najważniejsze czynniki, które decydują o kosztach, wygodzie i sposobie korzystania z konta osobistego.

Dostęp do konta – internetowo czy stacjonarnie?

Jaka forma bankowości jest nam bliższa – internetowa czy tradycyjna? Jeśli chcemy samodzielnie dokonywać opłat za transakcje przeprowadzane w sieci, to dostęp do konta online jest nam koniecznie potrzebny. Na szczęście bankowość internetową można w łatwy sposób połączyć z tradycyjną formą obsługi, zakładając rachunek internetowy w banku, który posiada również stacjonarne oddziały. Jeśli chcemy mieć stały dostęp do tradycyjnej bankowości to wybierzmy ofertę banku, który posiada placówkę blisko naszego domu. Atrakcyjne oferty znajdziemy na stronie rachunekbankowy.org.

Koszty prowadzenia rachunku

Prowadzenie konta osobistego w większości przypadków odbywa się bez opłat. Jeżeli tak nie jest, to w zamian klient może liczyć na darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów lub bezpłatne przelewy. W niektórych ofertach konto jest darmowe, ale pod warunkiem tego, że co miesiąc wpłynie na nie kwota o odpowiedniej wysokości. Na takie zapisy zwróćmy szczególną uwagę podczas czytania umowy.

Karta i wypłaty z bankomatu

Koszty związane z rachunkiem osobistym dotyczą w dużej mierze karty debetowej lub kredytowej oraz wypłacania gotówki z bankomatu. Musimy więc dowiedzieć się, jakie warunki stawia bank do tego, by nie doliczać nam opłat za kartę. Czasami istotna jest ilość przeprowadzonych transakcji, innym razem – wykonanie zakupów na określoną kwotę. Sprawdźmy również, z jakich bankomatów będziemy mogli skorzystać za darmo w kraju i za granicą.

Jak to jest z przelewami?

To również ważny punkt, zwłaszcza dla osób, które dokonują częstych transakcji. Czasami bardziej opłaca się wybrać konto, którego prowadzenie kosztuje, ale w zamian przelewy zewnętrzne są w pełni darmowe. Osoby o uporządkowanym budżecie domowym powinny również zwrócić uwagę na możliwość planowania przelewów cyklicznych.

Dodatkowe usługi w ramach konta osobistego

W niektórych ofertach bankowych wraz z otworzeniem konta otrzymujemy dostęp do wielu innych usług. Możemy sprawować kontrolę nad rachunkiem poprzez system powiadomień na telefon. Otrzymujemy możliwość ubezpieczenia karty na wypadek jej kradzieży lub za dodatkową opłatą możemy realizować przelewy znacznie szybciej. Posiadanie rachunku bankowego pozwala inwestować w różne produkty bankowe, prowadzić działania na giełdzie lub korzystać z ubezpieczenia.

Jaki jest sam bank?

Każdej instytucji bankowej powinno zależeć na posiadaniu jak najlepszego wizerunku w oczach klientów. Dlatego dobry bank zaoferuje nam ofertę najlepszą dla nas, wskazując przy tym różnice pomiędzy pozostałymi możliwościami. Do tego będziemy mogli liczyć na wsparcie ze strony konsultanta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE