Reklama

Czym jest kabel solarny

Opublikowano:
Autor:

Czym jest kabel solarny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Innowacyjna technologia pozwala nam na zastosowanie zupełnie nowych rozwiązań. Dotyczy to nie tylko używanego przez nas sprzętu, ale również instalacji posiadanej w domach. Dowiedz się, czym są kable solarne i przekonaj się, z jakiego powodu cieszą się one coraz większą popularnością.

Nowoczesne i uniwersalne kable

Co sprawia, że kabel solarny jest tak chętnie wybierany? Przede wszystkim jest to nowoczesny przewód doceniany w dużej mierze za swoją elastyczność, co z kolei przekłada się na łatwość montażu. Jego żywotność jest także zdecydowanie dłuższa. Wybierając nowoczesne rozwiązania, kierujemy się najczęściej ich trwałością, innowacyjnymi właściwościami oraz szerokim zastosowanie. Kable solarne mogą być stosowane wewnątrz oraz na zewnątrz. Minimalny przewidziany czas eksploatacji wynosi 25 lat. Dzięki temu decydując się na przewody solarne, nie musimy martwić się o ich konserwację. W jaki celu stosowane są te przewody? Ich głównym zadaniem jest tworzenie połączeń między poszczególnymi modułami. W zależności od instalacji mogą one występować pojedynczo, tworzyć ciągi, a nawet zawierać przemienniki, które zamieniają prąd stały na przemienny. Zastosowane przewodów solarnych powoduje, że muszą one spełniać liczne funkcje, aby dobrze spełniać swoje zadanie i sprawdzać się nawet w naprawdę trudnych warunkach.

Kabel solarny i jego charakterystyka

Większość kabli należy do grupy przewodów bezhalogenowych. Co powoduje, że ta nowoczesna technologia jest tak chętnie wybierana? Przede wszystkim kabel solarny ma szeroki zakres pracy. Nie bez znaczenia jest także fakt, że są one odporne na działanie czynników zewnętrznych. Kabel solarny pozostaje obojętny na naprawdę wiele czynników. Wyposażone w specjalną powłokę pozostają obojętne na ozon, promieniowanie UV oraz wysokie temperatury. Kable te są odporne na nawet duże obciążenia, mimo że są niezwykle elastyczne. W zależności od potrzeb może zdecydować się na produkt jednożyłowy lub wielożyłowy. Kable solarne wyróżniają się również wysoką żywotnością, co zawdzięczają perfekcyjnej izolacji od licznych warunków pogodowych. Na tej stronie dowiesz się więcej na ich temat. W jakiej temperaturze mogą być one używane? Przewody solarne świetnie sprawdzą się w niezwykle szerokim zakresie pracy, który mieści się w przedziale od -40 °C do +110°C. Kable odporne są również na działanie substancji żrących oraz świetnie sprawdzają się nawet w przypadku pożaru. Zwiększona odporność na działanie ognia powoduje, że wyróżniają się one niską emisją dymu. Przewody solarne są także odporne na amoniak oraz ozon.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE