Reklama

Czy jest możliwa pożyczka bez weryfikacji?

Opublikowano: czw, 19 mar 2020 15:00
Autor:

Czy jest możliwa pożyczka bez weryfikacji? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Przy ubieganiu się o finansowanie często trzeba przejść przez proces weryfikacji tożsamości. Informacje na temat pożyczkobiorcy mogą być sprawdzane na kilka sposobów. Jednak czy można dostać pożyczkę bez weryfikacji danych?

Czym jest weryfikacja pożyczki?

 

Jeśli chcemy wziąć pożyczkę przez internet, to aby ją dostać, musimy udowodnić swoją tożsamość. Dzięki temu pożyczkodawca zachowuje wymagane zasady bezpieczeństwa. Na sam proces weryfikacji może składać się sprawdzenie wpisów do rejestru baz dłużników, danych w dowodzie osobistym czy analiza dostarczonych zaświadczeń o dochodach. Instytucje finansowe udzielające finansowania weryfikują też swoich klientów telefonicznie, przez kuriera lub na podstawie przelewu weryfikacyjnego dokonanego z rachunku pożyczkobiorcy na konto pożyczkodawcy. Wymienione wcześniej sposoby często są łączone, aby dokładniej sprawdzić osoby ubiegające się o dodatkowe środki.

 

Wydawać by się mogło, że uniknięcie sprawdzenia tożsamości jest niemożliwe. Po części to prawda, jednak istnieją pożyczki online bez weryfikacji, które niektórych powyższych metod nie stosują. Pozwala to na uzyskanie pieniędzy np. w sytuacji, kiedy pożyczkobiorca posiada negatywny wpis w danym rejestrze baz dłużników, a posiada ważny dowód osobisty, na podstawie którego zweryfikuje swoją tożsamość.

Rodzaje pożyczek bez weryfikacji

 

Na polskim rynku finansowym istnieje bogata oferta pożyczek bez weryfikacji. Są one dostępne przez internet, więc łatwo osiągalne i co ważne, można otrzymać je stosunkowo szybko. Takie produkty finansowe dzielą się na kilka rodzajów, ze względu na metodę sprawdzania tożsamości, która akurat nie jest stosowana:

 

 • Pożyczka bez BIK - najlepiej sprawdza się w sytuacji, kiedy mamy niezbyt dobrą historię kredytową i do tego słabą zdolność finansową. Takie finansowanie pozwala sprawnie opłacić zaległe należności, co skutkuje rozwiązaniem problemów związanych z finansami. Warto wspomnieć, że istnieją pożyczkodawcy, którzy nie weryfikują swoich klientów także w innych bazach. Przed złożeniem wniosku dobrze jest więc sprawdzić, jakie firmy udzielą nam pożyczki;
 • Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach - czasem zdarza się, że przy ubieganiu się o pożyczkę dana firma będzie chciała, abyśmy przedstawili aktualne zaświadczenia o naszych dochodach. Stanowi to przeszkodę szczególnie dla tych, którzy nie mają stałego zatrudnienia. Istnieją jednak oferty, które nie stawiają przed nami takiego warunku;
 • Pożyczka bez dowodu osobistego - tę metodę weryfikacji stosuje się bardzo często. Dodatkowo firmy pożyczkowe mogą zażądać, oprócz wpisania informacji z dokumentu, także jego skanu. Jednak uzyskanie pieniędzy bez podawania danych o numerze PESEL i numeru dokumentu tożsamości także jest możliwe. Wystarczy poszukać w internecie odpowiednich produktów finansowych;
 • Pożyczka bez weryfikacji rachunku bankowego - kolejna często wykorzystywana metoda, choć niezbyt lubiana przez konsumentów. Polega zazwyczaj na dokonaniu przelewu weryfikacyjnego określonej kwoty - 1 grosza lub 1 złotówki - na konto bankowe pożyczkodawcy. Niektóre firmy pożyczkowe unowocześniły ten proces i mają w ofercie automatyczną weryfikację rachunku wnioskodawcy. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcemy w ten sposób udowadniać swojej tożsamości, na rynku finansowym dostępne są oferty bez takiej weryfikacji;
 • Pożyczka bez weryfikacji przez telefon - stosunkowo rzadko zdarza się, że ewentualny pożyczkobiorca nie posiada własnego konta bankowego. Jednak każda taka osoba, która potrzebuje finansowania, może starać się o pożyczkę przez telefon. Dużym minusem takiego rozwiązania jest stosunkowo długi czas oczekiwania na kontakt od konsultanta. Gdy nie chcemy czekać, warto skorzystać z pożyczki przez SMS. Nie tylko unikniemy weryfikacji na podstawie rachunku bankowego, ale także otrzymamy gotówkę dużo szybciej i łatwiej;
 • Pożyczka bez weryfikacji przez kuriera - choć w znacznej mierze ten sposób stosowany jest przy podpisywaniu umowy z np. dostawcą usług telefonicznych, to pewna część pożyczkodawców także z niej korzysta. Kiedy nie ma nas często w domu i zależy nam na mobilności, możemy wybrać odpowiedni produkt z szerokiej oferty dostępnej na rynku internetowych pożyczek.

Gdzie można dostać pożyczkę bez weryfikacji?

 

Wbrew pozorom pożyczka bez weryfikacji jest bardzo łatwo dostępna. Istnieje wiele pożyczkodawców oferujących finansowania bez stosowania konkretnych metod. Z drugiej strony bogata oferta takich produktów finansowych może przyprawić o ból głowy. W celu ułatwienia poszukiwań, poniżej znajdują się przykładowe instytucje finansowe z podziałem na sposoby weryfikacji, które nie są stosowane:

 

 • Pożyczka bez BIK - TaniKredyt, Solcredit, SMS365;
 • Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach - Ratado, Extraportfel, Latwykredyt.pl;
 • Pożyczka bez dowodu osobistego - LendOn, NetCredit, Pożyczka Plus;
 • Pożyczka bez weryfikacji rachunku bankowego - SuperGrosz, Ratado, Wonga;
 • Pożyczka bez weryfikacji przez telefon - LendOn, Pożyczka Plus, Halopożyczka;
 • Pożyczka bez weryfikacji przez kuriera - LendOn, Kuki.pl, NetCredit;
 

Warto zaznaczyć, że na powyższej liście konkretne firmy pojawiły się więcej niż jeden raz. Oznacza to, że jeśli chcemy uniknąć weryfikacji np. zarówno przez telefon jak i przez kuriera, jest to jak najbardziej możliwe do zrealizowania.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.