Reklama

Co to jest windykacja należności? Czyli jak wyegzekwować dług za pośrednictwem kancelarii w Rzeszowie

Opublikowano:
Autor:

Co to jest windykacja należności? Czyli jak wyegzekwować dług za pośrednictwem kancelarii w Rzeszowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Pożyczanie pieniędzy to w dzisiejszych czasach chleb powszedni. Niestety bardzo często zdarza się, iż osoba, która zaciągnęła u nas dług, nie jest w stanie lub nie chce się wywiązać ze swojego zobowiązania. Co więc zrobić z dłużnikiem, który zwleka ze zwrotem należności? Z pomocą przychodzi nam windykacja długów, która w skuteczny sposób może pomóc rozwiązać nasz problem. Biorąc to pod uwagę, warto bliżej poznać, czym tak właściwie jest windykacja należności, na przykład w takim mieście jak Rzeszów oraz, jak przebiega taki proces krok po kroku. Zapraszamy do lektury.

Windykacja długów - na czym tak dokładnie polega?

Wiele osób zastanawia się, na czym tak dokładnie polega windykacja długów. Niekiedy posiadając dłużnika, który nie wyraża chęci współpracy oraz zwrotu pożyczonych pieniędzy, nie wiemy co właściwie zrobić. Szukamy wtedy pomocy w kancelariach prawnych specjalizujących się w windykacji należności. Pod tym pojęciem kryje się określony zbiór czynności prawnych, jak również i procesowych, które mają na celu wpłynięcie na postępowanie dłużnika i zmotywowanie go do zwrotu zobowiązania. Poznajmy wiec, jak dokładnie wygląda taki proces.

Rodzaje windykacji należności

Zazwyczaj w walce z dłużnikiem mamy do dyspozycji dwa rodzaje windykacji, tak zwaną windykację miękką oraz twardą. Obie opcje przeprowadzone w sposób umiejętny są w stanie doprowadzić do zwrotu pożyczonych pieniędzy przez dłużnika.

  • windykacja miękka to pierwszy, łagodny etap windykacji. Polega ona na ciągłym kontaktowaniu się z dłużnikiem za pośrednictwem telefonu, wiadomości sms czy też e-mailem w celu przypomnienia o konieczności zwrotu pożyczonej puli pieniędzy. Windykacja miękka opiera się również na wysyłaniu dłużnikowi wezwań do zapłaty drogą pocztową.
  • windykacja twarda to proces rozpoczynający się dopiero wtedy, gdy łagodniejsza etap windykacji nie przyniósł oczekiwanego rezultatu. Na tym etapie wiadomo, że dłużnik nie wyraża większej ochoty na uregulowanie zobowiązania lub też nie posiada środków niezbędnych do spłacenia długu. Cała procedura rozpoczyna się od wpisania takiej osoby na listę dłużników, a kończy się niestety postępowaniem sądowym.

Windykacja długów w skrócie

Każda windykacja należności wygląda podobnie. Czy to w Rzeszowie, czy też innym mieście występują dłużnicy, którzy uchylają się od spłacania długu. W takim wypadku wyspecjalizowana kancelaria rozpoczyna procedurę windykacyjną, która wygląda następująco. Zaległość, zainicjowanie postępowania polubownego, w przypadku braku spłaty zaległości, postępowanie sądowe, postępowanie klauzulowe, a następnie egzekucja należności.

Jeżeli poszukują Państwo skutecznej windykacji należności w Rzeszowie, to warto sprawdzić ofertę LEGAL.F KANCELARIA Paulina Fiejdasz Radca Prawny. Kancelaria prowadząc działalność również w zakresie odzyskiwania przeterminowanych należności swoich Klientów, zgromadziła szerokie doświadczenie, a stosowane narzędzia są nieustannie udoskonalane pod kątem najlepszej skuteczności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE