Reklama

Co przeszkadza skupić się na pracy?

Opublikowano:
Autor:

Co przeszkadza skupić się na pracy? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Bywają dni, gdy pomimo szczerych chęci i starań trudno jest wykonać zadanie. Skupienie się na obowiązkach jest tym trudniejsze, im więcej rozpraszaczy znajduje się w otoczeniu. Każdy z nich może wydawać się niepozornym, ale w rzeczywistości skutecznie przeszkodzi w skoncentrowaniu się na wykonywanym projekcie. Co przeszkadza skupić się na pracy?

Nadmiar obowiązków, zdenerwowanie i stres

Odpowiadając na oferty pracy znalezione np. w serwisie internetowym Pracuj.pl zapewne zadajesz sobie wiele pytań. Zastanawiasz się, jak poradzisz sobie z nowymi obowiązkami i jakich współpracowników zastaniesz w nowej firmie. Pomyśl też o tym, jak radzisz sobie w sytuacjach stresowych, przy krótkich terminach na realizację zadań. Może bowiem zdarzyć się tak, że nowa praca będzie wymagała od Ciebie odnalezienia się i efektywnego funkcjonowania w takich warunkach.

Od pierwszego dnia zadbaj, by nie spadł na Ciebie nadmiar obowiązków. One szybko wpędzą w stres. Zapał do pracy ustąpi miejsca ciągłemu zdenerwowaniu i z każdą chwila będzie coraz trudniej skoncentrować się na konkretnym zagadnieniu.

Głośni współpracownicy i ich rozmowy

Niewiele firm oferuje swoim pracownikom komfortowe, jednoosobowe gabinety. Zdecydowanie częściej biurowa rzeczywistość to pomieszczenia dzielone przez kilka osób, z których każda wykonuje swoje zadanie. Kilka głośnych rozmów prowadzonych w jednym czasie potrafi zdekoncentrować pracowników nawet najbardziej wytrenowanych w sztuce skupiania się. Zwłaszcza, gdy telefony na biurkach obok odzywają się często, a rozmowy nie należą do krótkich.

Open space z aneksem kuchennym

Najmniej komfortowe pod względem rozpraszaczy są przestrzenie typu open space i pomieszczenia biurowe połączone z aneksem kuchennym. Dźwięki wydawane przez ekspres do kawy lub mikrofalówkę mogą wybijać z rytmu pracy i być być na tyle irytujące, że trudno będzie skupić się ponownie na wykonywanym zadaniu. Podobnie, jak z muzyką, której zbyt głośno słucha kolega siedzący przy sąsiednim biurku lub jego nawyk nerwowego postukiwania długopisem o blat biurka.

Bałagan na biurku

Do czynników rozpraszających uwagę podczas pracy zaliczyć można również bałagan na biurku. Sterty dokumentów niepotrzebnych w danej sytuacji, porozrzucane długopisy przekłada się z miejsca na miejsce, by zrobić choćby odrobinę wolnej przestrzeni roboczej. Trudno utrzymać koncentrację na zadaniu, gdy bałagan przestaje mieścić się na biurku i trzeba zbierać go z podłogi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE