Reklama

Co można robić w gospodarstwie agroturystycznym? Odpowiedzi udzielą Orły Turystyki.

Opublikowano:
Autor:

Co można robić w gospodarstwie agroturystycznym? Odpowiedzi udzielą Orły Turystyki. - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane

Na co dzień odnajdujemy się w gwarze wielkich miast. Lubimy wygodę, tłum, gwar i szybkie tempo życia. Jest ono motorem sprawczym wielu naszych działań. Gdy przychodzi czas na urlop, część z nas chce się jednak oddalić od dobrodziejstw współczesności i zamiast atrakcji turystycznych w Warszawie, wybrać te na wsi. Co nas jednak czeka, gdy zatrzymamy się w gospodarstwie agroturystycznym?

Praca ubogaca

Na wsi dla chętnych zawsze znajdzie się praca. Będzie to jednak inny wysiłek niż ten, do którego przywykliśmy przy biurku w korporacji. Zbieranie miodu, dojenie krowy, zbiór czereśni na kolację czy nauka haftu łowickiego. Te czynności mogą sprawić bardzo dużo radości nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Nauka nowych umiejętności, skupienie na powtarzalnej, mechanicznej pracy da wiele odpoczynku naszej głowie – a przecież o to właśnie chodzi.

Największym świętem w ciągu całego dnia, spędzonego w gospodarstwie agroturystycznym jest posiłek. Świeży, wykonany z produktów sezonowych, które pomagaliśmy zbierać w ciągu dnia. Siadamy wtedy przy jednym, wielkim stole – wszyscy goście oraz gospodarze – i biesiadujemy! Obecnie bardzo często jak wspaniałym momentem w życiu każdego z nas może być posiłek, własnoręcznie wykonany i zjedzony wspólnie z rodziną. Wakacje w gospodarstwie agroturystycznym na pewno przypomną nam jego wartość.

Agroturystyka i poznawanie okolicy

Wycieczki po polach i łąkach, a także odkrywanie leśnych zagajników to wspaniała rzecz. Gospodarze niejednokrotnie zajmą nasze dzieci nauką o zbożach, kwiatach czy drzewach. Empirycznie będą mogły doświadczać tego, co zazwyczaj ładnie wygląda tylko na papierze podręcznika. Do tego dużo tlenu oraz ruchu, a wszystko to w otoczeniu niesamowitej przyrody.

Przejażdżki konne

Część gospodarstw agroturystycznych oferuje naukę jazdy konnej oraz przejażdżki po okolicy dla zaawansowanych jeźdźców. Może się okazać, że po takim wyjeździe, konie staną się naszym nowym hobby, które nawet w miejskich warunkach będzie nas relaksować i oddalać od szarej rzeczywistości.

Gospodarstwo agroturystyczne – jak znaleźć

Znalezienie gospodarstwa agroturystycznego nie jest trudne, ale wyszukanie takiego, które spełni najwyższe standardy obsługi klienta to już sztuka. Nie wszystkie firmy bowiem zorganizują nam czas i wyżywienie. Wiele z nich oferuje tylko noclegi przy akompaniamencie świerszczy. O standardzie danej agroturystyki dużo powiedzą nam opinie poprzednich gości. Na listach plebiscytu Orły Turystyki znajdziemy zaś tylko te, które zostały przez nich najlepiej ocenione. Tylko uzyskanie noty 8 i wyższej (w skali 10-punktowej) pretenduje do uzyskania tytułu laureata i umieszczenia danych na stronie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE