Reklama

Co lepsze – pożyczka online czy kredyt gotówkowy?

Opublikowano:
Autor:

Co lepsze – pożyczka online czy kredyt gotówkowy? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane W chwili, gdy nagle uświadamiamy sobie, że musimy szybko zorganizować pewną kwotę, często ogarnia nas niepokój. Po krótkim czasie, gdy zaczynamy normalnie rozumować, uspokajamy się, wiedząc, że mamy do wyboru kilka sposobów na pożyczenie pieniędzy. No właśnie – jeśli nie chcesz pożyczać od rodziców lub znajomych, rozważ pożyczkę online lub kredyt gotówkowy. Ale czy któraś opcja jest lepsza? Przyjrzyjmy się im!

Pożyczka online…

Jakie są zalety pożyczki online? Jeśli zdecydujesz się na tę formę zorganizowania pieniędzy, możesz zawrzeć umowę zarówno z firmą pożyczkową, bankiem, jak też osobą fizyczną i nie musisz podawać celu, na który potrzebujesz pieniędzy. Kolejna rzecz to minimum formalności oraz szybkie rozpatrzenie wniosku i decyzja. W grę wchodzą mniejsze kwoty, rzędu maksymalnie kilkunastu tysięcy złotych – co może też być przez niektórych traktowane jako wada – obostrzenia dotyczące wypłacalności pożyczkobiorcy są więc mniejsze. Ponadto, w przeciwieństwie do kredytu, pożyczkę online możesz dostać zupełnie za darmo, zakładając, że jesteś nowym klientem danej firmy. To rodzaj promocji i budowania lojalności klientów – jeśli pożyczysz za darmo, jest szansa, że znów zaciągniesz zobowiązanie w tej firmie, tym razem już na normalnych zasadach. Łatwość wzięcia pożyczki online można też traktować jako swego rodzaju wadę, z uwagi na to, iż sami musimy zdecydować, czy nas na nią stać – w przypadku kredytu robi to bank i można powiedzieć, że chroni nas przed niespłaceniem zobowiązania, mimo iż brzmi to przewrotnie. Warto wziąć pod uwagę pożyczkę online, jeśli potrzebujesz pieniędzy na nową lodówkę, telewizor lub wyjazd, jednak jeśli planujesz zakup auta albo inny niemały wydatek, lepiej weź kredyt.

…czy jednak kredyt gotówkowy?

W przeciwieństwie do pożyczki, wszystkie sprawy związane z kredytami regulowane są przez prawo bankowe. Ponadto ta forma zobowiązania ma zawsze określony termin spłaty, a umowa musi być zawarta na piśmie. Kredytów może udzielać tylko bank lub SKOK. Jeśli chodzi o kredyt gotówkowy, to jest on dobrym wyborem, gdy potrzebujesz większej sumy – możesz dostać nawet ponad 250 tysięcy złotych – na którą nie możesz liczyć w firmie pożyczkowej. Kolejnym atutem jest też możliwość wybrania wariantu spłaty kredytu – do wyboru masz ratę równa lub malejąca. Warto zgłębić ten temat, szczególnie w kontekście spłaty rozłożonej na wiele lat. Niestety kredyt gotówkowy to nie tylko wysokie kwoty, które możesz pożyczyć. To także większe formalności, a więc i cała procedura się wydłuża. Czasem zdarza się też, że bank wymaga założenia konta przy okazji brania kredytu – co nie będzie oczywiście problemem, jeśli nie pobierze za to żadnych opłat. Poza tym, przy większych sumach masz obowiązek ubezpieczenia kredytu – co w pewnych sytuacjach może okazać się zaletą, jeśli przykładowo stracisz pracę lub zachorujesz. Wtedy masz jeden problem mniej.

Pożyczki i kredyty w jednym miejscu

Po przeanalizowaniu zalet i wad obu rozwiązań oraz w zależności od potrzeb, po namyśle zdecydujesz się na pożyczkę online lub kredyt gotówkowy. Ale czy wiesz, gdzie szukać informacji i ofert? Jest takie miejsce, w którym znajdziesz oferty zarówno pożyczek, jak i kredytów. To internetowa porównywarka madrzepozyczaj.pl – narzędzie skupiające kilkadziesiąt najlepszych propozycji firm pożyczkowych i banków, podanych w przystępnej formie graficznej z wszystkimi niezbędnymi informacjami. Na stronie z porównywarką dowiesz się, jakie warunki musisz spełnić, by móc pożyczyć pieniądze – jaki jest wymagany przedział wiekowy pożyczkobiorcy, w jakim czasie otrzymasz gotówkę oraz jakie dokumenty będą wymagane.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE