Reklama

Autocasco - co tak naprawdę daje AC? czy warto je kupić?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Autocasco - co tak naprawdę daje AC? czy warto je kupić? - Zdjęcie główne

foto Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Jeżeli chodzi o ubezpieczenia autocasco to najważniejsze na co trzeba zwrócić uwagę, jest jego zakres. Dobre ubezpieczenie ac musi być kompleksowe, aby chroniło prowadzącego auto w różnych warunkach. Warto jednak pamiętać, że wykupienie ubezpieczenia ac wcale nie musi wiązać się z wydaniem mnóstwa pieniędzy - wręcz przeciwnie, kompleksowe ubezpieczenie assistance może być dostępne w naprawdę atrakcyjnej cenie. Trzeba tylko znaleźć taką umowę ubezpieczenia, która będzie najlepszym kompromisem pomiędzy ceną a jakością. A co dokładnie może dać polisa autocasco? Czy warto ją wykupywać?

1. Autocasco - czym jest AC?

2. Ubezpieczenie autocasco - co można dzięki niemu zyskać?

3. Ubezpieczenie samochodu - jakie wybrać?

4. OC AC - dlaczego są takie ważne

Autocasco - czym jest AC?

Na samym początku warto dowiedzieć się, czym jest autocasco inaczej zwane AC. Najprościej rzecz ujmując jest to polisa, którą płaci się dobrowolnie i chroni ona od uszkodzenia pojazdu z własnej winy, a także  od kradzieży pojazdu czy też od aktów wandalizmu, które osoba trzecia dopuściła się na pojeździe. Autocasco ułatwia także proces likwidacji szkody wyrządzonej przez działania siły natury - takiej, jak wiatry, grad, czy huragany. AC pokrywa w takich przypadkach koszty naprawy szkody całkowitej, jak i szkody częściowe. Oczywiście tak naprawdę wszystko zależy od zakresu ubezpieczenia i co ono dokładnie obejmuje.

Ubezpieczenie autocasco - co można dzięki niemu zyskać?

Wiele osób zastanawia się, co można zyskać decydując się na zakup AC? Prawda jest taka, że wszystko zależy od umowy ubezpieczenia i co dokładnie obejmuje autocasco - czy kupi się standardową wersję, czy też wersję mini. Jeżeli chodzi o wersję mini, to sprawdza się ono wtedy, gdy spodziewasz się, że twoje auto zostanie ukradzione lub zniszczone przez wandali bądź warunki pogodowe. Z kolei kompleksowe ubezpieczenie pojazdu to coś, co powinny wybierać osoby, które mogą uczestniczyć w kolizjach, ponieważ często jeżdżą w dalekie trasy. Takie ubezpieczenie zapewni wtedy pokrycie kosztów naprawy pojazdu. Wiele można dowiedzieć się na temat ubezpieczenia ac na tej stronie - porownywarka-ubezpieczen.pl/.

Ubezpieczenie samochodu - jakie wybrać?

Dużo się mówi o tym, jak ważny jest zakres ubezpieczenia - oczywiście assistance mini ma najmniejszy i najbardziej okrojony zakres, ponieważ w sumie do wypłaty odszkodowania dochodzi wtedy wyłącznie w momencie, w którym straci się pojazd ze względu na działania sił przyrody lub gdy pojazd po prostu zostanie przez kogoś ukradziony i zostanie zarządzona szkoda całkowita. Z kolei standardowe autocasco obejmuje wszystkie szkody, jakie mogą zajść i są wymienione w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Jest więc to autocasco, które obejmuje efekty wandalizmu, wypadków, kolizji, kradzieży całego auta bądź jego części a także działań sił naturalnych. Dużo na ten temat można dowiedzieć się na stronie - https://porownywarka-ubezpieczen.pl/co-obejmuje-ac-samochodu/.

OC AC - dlaczego są takie ważne

Jeżeli chodzi o ubezpieczenie OC - czyli od odpowiedzialności cywilnej, to jest ono obowiązkowe dla każdego kierowcy. Po prostu nie można prowadzić samochodu, jeżeli nie ma się go wykupionego - ponieważ to z tego ubezpieczenia są opłacane odszkodowania dla innych osób, jeżeli to ty spowodujesz straty. Z kolei AC nie jest obowiązkowe, ale zdecydowanie warto je mieć, ponieważ nigdy nie wiadomo, co może się stać na drodze i zawsze może przyjść ten dzień, gdy po prostu, coś się stanie i samochód zostanie zniszczony bądź ktoś go ukradnie. A przezorny zawsze jest ubezpieczony.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE