Reklama

Zarząd banku w Dębicy wyprowadził ponad 2 miliony złotych. Są zarzuty dla czterech osób

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: policja.pl

Zarząd banku w Dębicy wyprowadził ponad 2 miliony złotych. Są zarzuty dla czterech osób - Zdjęcie główne

Władze nieistniejącego już banku w Dębicy wyprowadziły z jego kasy ponad 2 miliony złotych | foto policja.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Były prezes i trzech członków zarządu banku w Dębicy, wyprowadzili ponad 2 miliony złotych z jego kasy. Śledztwo trwało od 2019 roku, prokuratura postawiła wszystkim czterem osobom zarzuty. Sprawa jeszcze się nie zakończyła.

Byłe władze banku, nadużywając swoich uprawnień oraz nie dopełniając ciążących na nich obowiązków, wynikających między innymi z prawa bankowego i wewnętrznych przepisów, w ciągu pięciu lat funkcjonowania banku, wyprowadziły z jego kasy 2 240 000 złotych. 

Ich przestępcze działanie polegało przede wszystkim na błędnym klasyfikowaniu ekspozycji kredytowych i podstaw tworzenia rezerw, niespełnianiu wymogów formalnych obowiązujących przy dokonywaniu zabezpieczeń kredytów, błędnym sposobie udzielania kredytów przez bank poprzez niedokonywanie oceny zdolności kredytowej lub dokonywanie jej w sposób wadliwy, a także niepodejmowaniu bądź podejmowaniu z opóźnieniem czynności windykacyjnych 

- informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Podczas przeszukania posesji zatrzymanych policja zabezpieczyła mienie o łącznej wartości 200 tysięcy złotych, w tym ciągnik rolniczy i samochód osobowy. Podejrzani mieli przy sobie także kilkanaście złotych monet (dolarów australijskich).

Prokuratorskie zarzuty nadużycia zaufania i wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach usłyszało trzech mężczyzn w wieku od 38 do 70 lat oraz 69-letnia kobieta. Wszyscy są mieszkańcami powiatu dębickiego.

Podejrzani przebywają na wolności. Prokuratura zastosowała wobec nich poręczenie majątkowe, dozór policji i zakaz opuszczania kraju.

Jak zaznacza podkarpacka policja, sprawa ma charakter rozwojowy. 

Artykuł pochodzi z portalu korso24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy