reklama
reklama

Najnowsze oferty pracy na Podkarpaciu. Kogo szukają w Mielcu? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PodkarpacieSprawdzamy najnowsze ogłoszenia w powiatowych urzędach pracy na Podkarpaciu. Które firmy poszukują pracowników? W jakich zawodach masz szansę na zatrudnienie? Są tam ogłoszenia nawet za 15 tysięcy złotych brutto.
reklama

Co tydzień sprawdzamy, jakie nowe oferty pracy pojawiają się w powiatowych urzędach pracy na Podkarpaciu. Wybieramy ogłoszenia z których wynika, że można zarobić nie tylko 4 tysiące złotych brutto, ale nawet i 15 tysięcy złotych. Sprawdź, co przygotowaliśmy: od fryzjera, przez kierowcę ciężarówki, aż po pracę w tartaku, na stacji paliw i nie tylko.

Główny Urząd Statystyczny informuje, że w pierwszej połowie 2022 roku liczba zarejestrowanych bezrobotnych w urzędach pracy wyniosła 818,0 tysięcy osób (w tym 448,2 tys. kobiet) i była niższa od notowanej w końcu pierwszego kwartału 2022 roku. o 84 tys. osób (tj. o 9,3 proc.) oraz niższa o 175,4 tys. osób (tj. o 17,7 proc.) w porównaniu z analogicznym okresem 2021 roku.

reklama

Tradycyjnie już można zauważyć regionalne różnice. Najgorzej jest w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie stopa bezrobocia wynosi 7,6 proc. Na drugi i trzecim miejscu są województwa: podkarpackie (7,3 proc.) i kujawsko-pomorskie (6,9 proc.). Najniższą stopą bezrobocia po drugim kwartale tego roku odnotowano w Wielkopolsce (2,7 proc.) oraz na Śląsku (3,8 proc.).

BĘDZIE GORZEJ

Każdy dzień przynosi informacje o grupowych zwolnieniach, albo kłopotach kolejnych firm. Dużą redukcję zatrudnienia zapowiedział jeden z największych producentów autobusów, ale tną zatrudnienie także mniejsze firmy usługowe i produkcyjne, a w pośredniakach zgłaszanych jest coraz mniej wolnych miejsc pracy

- Rosnące problemy na rynku pracy nie będą się jednak równo rozkładać, ani geograficznie, ani branżowo, ale można wyodrębnić przynajmniej jedną grupę firm, która potencjalnie będzie długo opierać się redukcjom zatrudnienia, nawet jeśli pogarszać się będzie sprzedaż i wyniki finansowe. Mowa o firmach kontrolowanych przez państwo, szczególnie tych mających silne związki zawodowe. Powodów trzeba szukać nie tyle gospodarczych, co politycznych, bowiem przed nami kluczowy rok wyborczy, co sprzyja utrzymaniu za wszelką cenę spokoju społecznego w państwowych firmach, za który przy urnach wyborczych oczekiwana jest polityczna premia.

reklama

- zaznacza na łamach portalu Interia.pl publicysta ekonomiczny, prezes Fundacji Przyjazny Kraj Tomasz Prusek.

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu korso24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama