reklama
reklama

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Zobacz jak wygląda ich praca na granicy [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Zobacz jak wygląda ich praca na granicy [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PodkarpacieRośnie zaangażowanie żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w pomoc uchodźcom z Ukrainy, których coraz więcej napływa do naszego kraju. Codziennie do służby na przejściach granicznych oraz przy obsłudze punktów recepcyjnych delegowanych jest nawet 350 terytorialsów.
reklama

Zakres zadań jest bardzo szeroki. Żołnierze wspierają pracę punktów recepcyjnych i informacyjnych na polsko – ukraińskiej granicy, dostosowując pomoc do aktualnej sytuacji i potrzeb. 

Terytorialsi, wraz z innymi służbami obecnymi na miejscu, angażują się między innymi w organizację sprawnego przyjęcia uchodźców. Ich zadania to głównie roznoszenie posiłków, wsparcie psychologiczne, pomoc w przedostaniu się do konkretnych punktów, informowanie o dostępnym wsparciu, a także przekazywanie licznych darów, które spływają z terenu całej Polski. 

Żołnierze dużo pracy wykonują na dworcu kolejowym w Przemyślu, gdzie codziennie przyjeżdża kilka pociągów, pełnych uchodźców z Ukrainy.

reklama

- W tym miejscu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, Policją, strażakami oraz wolontariuszami pomagamy uchodźcom, by czuli się przede wszystkim bezpiecznie. Tuż po opuszczeniu pociągu wszyscy otrzymują ciepłe posiłki, kanapki, herbatę oraz mają zapewniony transport do miejsc czasowego pobytu - mówi kpt. Witold Sura, rzecznik 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Podkarpackiej. 

Jak przekazuje kapitan Sura, ostatniej doby na dworcu PKP w Przemyślu przyjęto blisko 8 tys. uchodźców.

- Od początku konfliktu tylko w tym punkcie recepcyjnym przyjęto około 34 tysiące kobiet z dziećmi oraz osób starszych - mówi.

Od 24 lutego Wojska Obrony Terytorialnej funkcjonują w podwyższonej gotowości. Do koszar zostali powołani żołnierze WOT z Podlasia, Lubelszczyzny i Podkarpacia. W dwunastogodzinnej gotowości pozostają żołnierze wszystkich pozostałych brygad z całej Polski.

- Do najważniejszych w tej chwili zadań, jakie podejmuje WOT, należy wsparcie administracji państwowej i samorządowej w organizacji i pracy punktów przyjęcia uchodźców. Wspieramy także Straż Graniczną w ochronie granicy państwa - dodaje kpt. Witold Sura.

reklama

___

WIDEO: Polskie sklepy z bronią przeżywają oblężenie

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu korso24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama