Reklama

Znęcał się nad swoją matką! Mieszkaniec Rudy trafił do aresztu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Znęcał się nad swoją matką! Mieszkaniec Rudy trafił do aresztu - Zdjęcie główne

canva.com | foto Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale 42-letni mężczyzna podejrzany o stosowanie przemocy domowej wobec swojej 87-letniej matki, został postanowieniem sądu skazany na trzymiesięczny pobyt w areszcie. Decyzja ta została podjęta w celu zapewnienia bezpieczeństwa ofierze oraz aby zapobiec dalszym przypadkom przemoc w rodzinie. Wszystko zdarzyło się w miejscowości Ruda, w gminie Radomyśl Wielki.

Policjanci z mieleckiej komendy zatrzymali w poniedziałek mężczyznę, który dopuszczał się przemocy domowej wobec swojej 87-letniej matki. Sprawca, 42-letni mieszkaniec Rudy w gminie Radomyśl Wielki, był nietrzeźwy i agresywny, co skutkowało awanturami i znęcaniem się nad matką. Na podstawie zgromadzonych dowodów, mężczyźnie postawiono zarzuty. Prokurator złożył wniosek o tymczasowy areszt, który Sąd Rejonowy w Mielcu uwzględnił i zastosował na okres trzech miesięcy. Dalsze postępowanie w tej sprawie zostanie podjęte przez sąd.

- Przemoc w rodzinie to wszystkie jednorazowe lub powtarzające się działania lub zaniechania wobec osoby najbliższej, wspólnie zamieszkującej lub gospodarującej, zmuszające ją do zachowań wbrew jej woli, w szczególności narażające ją na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające Jej godność, nietykalność cielesną, wolność, w tym seksualną, powodujące szkody na zdrowiu psychicznym lub fizycznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne. Brak reakcji ofiary, jak również świadków to ciche przyzwolenie na działanie oprawcy. Taka sytuacja może doprowadzić do eskalacji agresji, a w konsekwencji tragedii. Przemoc domowa to zjawisko, które się nasila i tylko reakcja na nią może jej zapobiec. Należy pamiętać, że są instytucje, które w takich sytuacją służą pomocą. - informuje mł. asp Bernadetta Krawczyk.

Pamiętaj! Jeśli jesteś ofiarą takiej przemocy, nie pozostawaj anonimowy i powiadom o tym fakcie Policję. Im wcześniej to zrobisz, tym wcześniej otrzymasz odpowiednią pomoc.

W przypadku zagrożenia życia lub zdrowia wynikającego ze stosowania przemocy w rodzinie, w pierwszej kolejności należy skorzystać z numeru alarmowego 112, dzięki czemu, osoba dotknięta przemocą otrzyma natychmiastową pomoc.

Wsparcie i pomoc możesz także uzyskać m.in.

  • dzwoniąc na telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie - 800 120 002
  • pisząc na e-mail: biuro@niebieskalinia.info
  • łącząc się przez komunikator Skype – jeśli chcesz porozmawiać w języku migowym: pogotowie.niebieska.linia

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy