Reklama

Mielec. Przyszedł zamontować Internet, znalazł... zwłoki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: canva/zdjęcie poglądowe

Mielec. Przyszedł zamontować Internet, znalazł... zwłoki - Zdjęcie główne

foto canva/zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Zwłoki mężczyzny na strychu jednego z bloków na ulicy Warneńczyka w Mielcu znaleźli monterzy Internetu. Jeden z pracowników wszedł na strych, w ciemnościach dostrzegł leżące ciało. Postępowanie w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa w Mielcu.

Wszystko wydarzyło się w piątek 13 stycznia. Mężczyźni podczas wykonywania prac związanych z zakładaniem Internetu, na poddaszu ujawnili zwłoki nieznanego mężczyzny. Tę informację potwierdziła mielecka policja.

- W toku podjętych czynności ustalono dane osoby. Mężczyzna był osobą bezdomną. Przeprowadzone czynności procesowe z udziałem Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Mielcu wstępnie wykluczyły działanie osób trzecich. - przekazał Oficer Prasowy KPP w Mielcu w.z. podkomisarz Marek Opiela

Ciało mężczyzny decyzją prokuratora zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

Postępowanie w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Mielcu.

Jakie czynności należy wykonać w sytuacji, kiedy znajdujemy zmarłego?

Znalezienie zwłok wiąże się z silnym stresem i nerwami, które zaczynają panować nad naszym ciałem. To właśnie pod ich wpływem podejmowane są działania, dlatego łatwo o czymś zapomnieć lub narazić się na niebezpieczeństwo związane z kontaktem ze zwłokami.

W sytuacji, kiedy znajdujemy ciało, pierwszą czynnością, jaką należy wykonać to opuścić miejsce, w którym nastąpił zgon i wezwać lekarza. Najprościej jest zadzwonić na numer alarmowy i wezwać pogotowie ratunkowe. Jest to konieczna czynność, aby prawnie stwierdzić zgon. Można także wezwać lekarza rodzinnego lub rejonowego. Medyk zbada osobę zmarłą i oficjalnie potwierdzi zgon. W przypadku, kiedy zostanie stwierdzone samobójstwo bądź możliwy udział osób trzecich lub jakiekolwiek inne okoliczności budzące obawy w kwestii śmierci, lekarz zawiadamia policję. Funkcjonariusze wraz z prokuratorem dokonają oględzin ciała. W niektórych przypadkach może zostać zlecona sekcja zwłok.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy