Reklama

Mielec. Policjanci kontrolują galerię i wlepiają mandaty za brak maseczek

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Mielec. Policjanci kontrolują galerię  i wlepiają mandaty za brak maseczek - Zdjęcie główne

Mielec. Blisko 600 mandatów i 1600 skontrolowanych placówek | foto pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Na sygnale Policja sprawdza maseczki w centrach handlowych i restauracjach w Mielcu. Maksymalne mandaty to 500 złotych. W związku z nakazem ministra zdrowia, powiatowe stacje sanitarne mają zwiększyć kontrole we wszystkich punktach handlowych w Polsce. Ile mandatów wlepili funkcjonariusze prze blisko 2 miesiące?

W galerii handlowej, restauracji czy autobusie o maseczkach nie wszyscy pamiętają. 

- Dużo osób nie nosi i śmieje się z tego. Przede wszystkim młodzież - mówi mieszkaniec Mielca. 

Jednocześnie nieprzestrzeganie obowiązku zasłaniana nosa i ust w miejscach publicznych może doprowadzić do wzrostu zakażeń. Teraz ma się to zmienić. W związku z nakazem ministra zdrowia powiatowe stacje sanitarne zwiększyły kontrole we wszystkich punktach handlowych w Polsce. Pomaga też policja. - Od początku pandemii wspieramy służby medyczne - zapewnia rzecznik z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. 

Blisko 600 mandatów w Mielcu za brak maseczki

Od 1 października do 21 listopada mieleccy policjanci nałożyli 572 mandaty karne za brak maseczki. Oprócz tego funkcjonariusze upomnieli 456 mieszkańców Mielca, a 52 osoby odmówiły przyjęcia mandatu i wnioski te trafiły do sądu. 

Przez 1,5 miesiąca policjanci skontrolowali 1672 placówki (między innymi restauracje, galerie handlowe), w tym 132 miejsca z Państwową Inspekcją Sanitarną. 

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji zaznaczyła, że policjanci wspierają Państwową Inspekcję Sanitarną w egzekwowaniu przepisów związanych ze stanem epidemii. 

- Chcemy przypomnieć, że w Polsce nikt nie wycofał stanu epidemii, co oczywiście wiąże się z obowiązkiem przestrzegania nałożonych na nas obostrzeń, tak aby zmniejszyć ilość zachorowań, a co za tym idzie, rozprzestrzenianie się - podkreśliła oficer prasowy Urszula Chmura. 

Dlatego policjanci zwracają uwagę m.in. na obowiązek zakrywania ust i nosa, czy to w pojazdach komunikacji zbiorowej, czy też w pomieszczeniach zamkniętych, gdzie taki przepis obowiązuje bez względu na to, czy ktoś jest zaszczepiony czy nie.

Mieleccy policjanci sprawdzają nas też w domach

Policjanci codziennie odwiedzają osoby, które są objęte izolacją i sprawdzają, czy przebywają one w miejscu zamieszkania. Przepisy przewidują możliwość nałożenia kary finansowej na tych, którzy kwarantanny nie przestrzegają.

W okresie od 1 października do 21 listopada policjanci nałożyli 9 mandatów za naruszenie obowiązku kwarantanny.

 - Zachęcamy również do zainstalowania w telefonie aplikacji  "Kwarantanna domowa", która znacznie ułatwi pracę wszystkim służbom. Aplikacja jest dostępna, bezpłatna, bezpieczna i prosta w obsłudze. Dzięki niej możemy przysłużyć się wszystkim i pomóc służbom zaangażowanym w walkę z koronawirusem. Pamiętajmy, aby szanować pracę wszystkich, którzy chcą nam pomóc - apelują policjanci.

Obowiązek noszenia maseczek

Przypominamy, że zakrywanie ust i nosa obowiązuje:

  • na terenie nieruchomości wspólnych (np. na klatce schodowej);
  • w autobusie, tramwaju i pociągu;
  • w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie;
  • w zakładzie pracy, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba (chyba że pracodawca postanowi inaczej);
  • w zakładzie pracy podczas bezpośredniej obsługi klienta/interesanta;
  • w kinie i teatrze;
  • u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu;
  • w kościele i szkole, na uczelni;
  • w urzędzie i innych budynkach użyteczności publicznej (w sądzie, w instytucjach kultury, bankach, na poczcie itp.).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy