Reklama

Autobusy w Mielcu są sprawdzane przez policję. Powód? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Na sygnale Podczas kontroli autokaru sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości. Z punktu widzenia funkcjonariuszy z roku na rok stan techniczny oraz przygotowanie pojazdów do podróży poprawia się. Jaki jest powód sprawdzanie autobusów?

Wraz z rozpoczęciem wakacji mieleccy policjanci codziennie kontrolują autokary wyjeżdżające na wycieczki, kolonie i obozy.

 

Przypominamy, że organizator zorganizowanych wyjazdów ma możliwość mailowego lub telefonicznego zgłoszenia kontroli z czasowym wyprzedzeniem. Kontrola przeprowadzana jest w miejscu odjazdów autokarów lub w innym miejscu wskazanym przez organizatora.

 

Co sprawdzają?

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości. Z punktu widzenia funkcjonariuszy z roku na rok stan techniczny oraz przygotowanie pojazdów do podróży poprawia się. Mieleccy policjanci w ostatnim czasie nie ujawnili nieprawidłowości podczas kontroli autokarów, a kierowcy wyruszający w podróż są trzeźwi.

Policjanci przypominają:

  • jeśli autokar wyposażony jest w pasy bezpieczeństwa, przewożone w nim dzieci muszą je mieć zapięte,
  • przejście w autokarze powinno pozostawać wolne, co umożliwia szybkie opuszczenie autokaru w razie ewakuacji,
  • podczas podróży samochodem osobowym dzieci powinny mieć zapięte pasy bezpieczeństwa, a młodsze dzieci powinny podróżować w specjalnych fotelikach.
Osoby zainteresowane taką kontrolą prosimy o kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu w dni robocze w godzinach 7.30 - 15.30, tel. 47 82 273 50 lub e- mail: [email protected]

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Jednocześnie informujemy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy