Reklama

Alarmy bombowe w mieleckich szkołach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Alarmy bombowe w mieleckich szkołach - Zdjęcie główne

foto pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Do pięciu szkół na terenie Mielca dotarły maile z informacją o podłożonej bombie. Dzisiaj odbywały się egzaminy próbne maturalne z biologii. Które placówki otrzymały maile?

Mieleccy policjanci interweniowali w piątek, 11 marca, rano w kilku placówkach oświatowych. To nie pierwszy raz, gdy taka sytuacja ma miejsce w czasie pisania egzaminu maturalnego czy testu diagnostycznego.

- Otrzymaliśmy informację dotyczącą możliwości podłożenia ładunku wybuchowego na terenie szkół. Zgłoszenie wpłynęło około 8:00 - relacjonuje rzecznik policji.

Mielecka policja tego dnia otrzymała pięć takich zgłoszeń:

  • V Liceum Ogólnokształcące ul Tańskiego
  • Zespół Szkół Technicznych ul. Jagiellończyka
  • Szkoła Medyczna ul. Kościuszki
  • I Liceum Ogólnokształcące ul Jędrusiów
  • II Liceum Ogólnokształcące ul. Żeromskiego
We wszystkich przypadkach na miejscu pojawili się również funkcjonariusze straży pożarnej.  Jak dowiedzieliśmy się, takie e-maile zostały wysłane między innymi w: Świlczy (pow. Rzeszowski) lub  Rymanowie (pow. Krośnieński)

Czym grozi wspomniane postępowanie? Art. 224a kodeksu karnego opisuje czyn oraz konsekwencje jego popełnienia. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Należy pamiętać, że o wymiarze kary decyduje sąd.

Jak informuję rzecznik KPP w Mielcu: - Maile o podłożeniu ładunku wybuchowego przychodzą zarówno do jednostek samorządowych, jak i szkół od kilku lat. Zjawisko to pojawia się bardzo często na terenie całego kraju jednocześnie. Bezpieczeństwem w tej kwestii zajmuje się przede wszystkim Centralne Biuro Śledcze Policji. Takie informacje przekazywane drogą mailową są określane jako mające niski stopień wiarygodności. O ewakuacji budynku w takiej sytuacji decyduje jego zarządca, jednak obiekty są każdorazowo sprawdzane przez policjantów posiadających specjalne przeszkolenie.

Próbne matury potrwają jeszcze do 16 marca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy