reklama
reklama

Nadchodzi rewolucja w szkołach? Coraz więcej Polaków popiera zmiany w edukacji [BADANIE]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels.com

Nadchodzi rewolucja w szkołach? Coraz więcej Polaków popiera zmiany w edukacji [BADANIE] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
3
zdjęć

coraz więcej Polaków popiera wykorzystanie nowych technologii jako narzędzi do nauki | foto Pexels.com

reklama
Udostępnij na:
Facebook
LifestyleWedług najnowszego badania przeprowadzonego przez ClickMeeting coraz więcej Polaków popiera wykorzystanie nowych technologii jako narzędzi do nauki.
reklama

Wyniki pokazują, że 27 proc. ankietowanych uważa, że telefony komórkowe powinny być dozwolone w szkołach, pod warunkiem, że służą celom edukacyjnym. Równocześnie 31 proc. respondentów popiera pomysł skrócenia tygodnia szkolnego do 4 dni. Ciekawe jest to, że nawet 37 proc. ankietowanych zgadza się ze skróceniem czasu trwania lekcji. Ponadto, prawie jedna trzecia badanych uważa, że nauka w formie hybrydowej przewyższa tradycyjną.

Co czwarty badany pozwala na korzystanie z telefonów do nauki, 38% z nich preferuje ograniczenie tego do przerw. Jedynie 8% respondentów opowiada się za całkowitym zezwoleniem na używanie telefonów w szkole.

W odniesieniu do skrócenia czasu trwania lekcji do mniej niż 45 minut, 41% ankietowanych jest przeciwna, ale 37% uważa, że taki krok może przynieść korzyści. Co do pomysłu skrócenia tygodnia szkolnego do 4 dni, większość, czyli 58%, jest przeciwna, podczas gdy 31% popiera ten pomysł.

reklama

Badanie wykazało również, że 23% ankietowanych uważa naukę online za doskonałe uzupełnienie tradycyjnej nauki, a 9 proc. uważa, że edukacja zdalna jest lepsza niż ta stacjonarna. Warto zaznaczyć, że 56% respondentów wciąż preferuje tradycyjne lekcje, a 25% uważa, że edukacja hybrydowa jest lepsza od stacjonarnej.

Badanie zostało przeprowadzone na grupie 1002 osób. Ankietowani to osoby w wieku 18-34 lata (26%), 35-54 lata (35%) oraz powyżej 55 roku życia (39%). 52% wszystkich osób to kobiety, a 48% mężczyźni. Respondenci to osoby, zamieszkujące miejscowości do 5 tysięcy mieszkańców (41%), od 5 do 20 tysięcy mieszkańców (11%), od 20 do 100 tysięcy mieszkańców (19%), od 100 do 500 tysięcy mieszkańców (17%) oraz powyżej 500 tysięcy mieszkańców (12%).

reklama

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Portal Korso.pl - Najnowsze wiadomości z Mielca, Wiadomości, Sport, Biznes, Rozrywka, Kultura, Mielec. Sprawdź! Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama