Właściwości olejków są bardzo obszerne w zależności jaki olejek wybierzemy i jak się nimi posłużymy. Działanie tych unikatów jest różnorodne: farmakologiczne- przenikanie składników do krwioobiegu, fizjologiczne – wywoływanie pewnych reakcji organizmu i psychologiczne – zapewniające doznania zapachowe, przynosząc odprężenie.
Ich działanie można je wykorzystać na wiele sposobów: przeciwgrzybiczne, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwzapalne, uspokajające. Pełnią także role w usuwaniu toksyn, działając oczyszczająco, świetnie sprawdzają się od strony kosmetycznej nadając lepszą elastyczność skóry.
Ważne, aby olejkami nie zastępować przepisanych przez lekarza leków. Ich działanie pomoże, ukoić stany zapalne, ale nie mają siły działania jak antybiotyk szczególnie w przypadku dużych zmian skórnych.
Olejki mają zastosowanie również w aromoterapii : kąpiele, inhalacje i kompresy aromoterapeutyczne, to skuteczne metody dla zmęczonego ciała, pomoc w gojeniu się ran i likwidacji wybroczyn. Stosowane kompresy z olejkami koją bóle mięśniowe, kostne, usuwają nadwyrężenia ścięgien i stawów. Okłady w zależności jaki maja przynieść efekt stosuje się ciepłe i gorące: bóle stawów, ucha, chłodne w przypadku skręceń, opuchniętych i zwichniętych stawów.
W każdym przypadku zanim zastosujemy olejki należy wykluczyć przeciwwskazania. . Stosowane dla osób starszych okłady przynoszą duże ukojenie, w przypadku leżących okłady zmniejszają ból, konsystencja olejku sprawia iż ciało, jest dobrze nawilżone bez odczucia napięcia.
Nie powinno się mieszać więcej niż 5 olejków, zapachy, które wydziela pojedynczy są intensywne, przy połączeniu większej ilości mogą dać odwrotny efekt niż oczekujemy, szczególnie w przypadku bólu migrenowego.
Coraz więcej osób sięga po tego rodzaju pomoc, stosowanie dobrze dobranego składu, zapachu daje niesamowite działanie rozluźniają mięśnie dając efekt mniej spiętego ciała, a to w kolejności pozwala na efektowniejsze prace i skupienie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.