Reklama

Zbliża się dzień papieski. W Mielcu szereg wydarzeń kulturalnych [PROGRAM]

Opublikowano:
Autor:

Zbliża się dzień papieski. W Mielcu szereg wydarzeń kulturalnych [PROGRAM] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Spektakle, projekcie filmów i wystawy - tak zapowiada się w tym roku tydzień papieski w Mielcu. Organizatorem wszystkich wydarzeń jest Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu i Parafię pw. Św. Mateusza w Mielcu. Prezentujemy pełny program wydarzeń.

10 października
Widowisko poetycko-muzyczne „Znak pokoju”, 10 października, godz. 19, Bazylika Mniejsza parafii pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
Wstęp wolny


Spektakl poetycki „Znak pokoju” jest próbą refleksji nad współczesnością, w której człowiek nie znajduje sensu w obliczu śmierci i cierpienia milionów ludzi. Widowisko mistrzowsko łączy słowa ks. Jana Twardowskiego, Czesława Miłosza, Zbigniewa Herberta, Jana Pawła II, Wisławy Szymborskiej z muzyką Cezarego Chmiela. Spektakl jest wołaniem o pokój na świecie, o szacunek dla godności każdego człowieka. W widowisku  wystąpi Tomasz Schimscheiner jako dziennikarz oraz muzycy: Cezary Chmiel (syntezatory), Tomasz Kudyk (trąbka), Łukasz Chmiel (gitara). 

10 – 18 października
Wystawa planszowa „Jan Paweł II – człowiek odwagi” – dolny hall Domu Kultury SCK.

Wstęp wolny.Wystawa fotograficzna dokumentująca wydarzenia z życia Jana Pawła II.

10 – 18 października
Wystawa „Jan Paweł II w literaturze polskiej” – Miejska Biblioteka Publiczna.Miejska Biblioteka Publiczna SCK włącza się w obchody Dni Papieskich wystawą publikacji książkowych dotyczących życia Jana Pawła II. 

10 – 18 października
Wystawa plenerowa „Karol Wojtyła. Narodziny” – teren wokół Bazyliki Mniejszej parafii pw. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły uczciło przygotowaniem specjalnej okolicznościowej wystawy, której celem jest pokazanie nie tylko wspaniałej i dramatycznej biografii naszego Karola Wojtyły, ale także jego osobowości, myśli i owoców twórczej pracy. Wystawa jest także egzemplifikacją czasów, w których żył. 
Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny” zabiera w podróż po przełomowych momentach życia papieża Jana Pawła II. Widz uczestniczy w narodzinach małego Lolka; poznaje dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay; z bliska obserwuje powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski; wybiera się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Śledząc kolejne segmenty wystawy, wita nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przygląda się jego działalności w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszy mu w chorobie i ostatnich chwilach.
Ekspozycja składa się z 10 plansz do druku, na których wykorzystano fotografie pochodzące zarówno od osób prywatnych, instytucji, agencji, jak i ze zbiorów Centrum Myśli Jana Pawła II.

14 października
Film „Karol Wojtyła. Śledztwo”, 14 października, godz. 17, kino „Galaktyka”.


Bilety w cenie 11 zł w kasie kina „Galaktyka” (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna).

18 października
Spektakl „Siostrzyczki” w wykonaniu musicalowej ekipy Domu Kultury SCK, 18 października, godz. 18 i 20. 


Bilety w cenie 12 zł w kasie kina „Galaktyka” (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna).

Po raz kolejny obejrzymy spektakl muzyczny „Siostrzyczki”, którego premiera odbyła się rok temu. Musical zebrał wspaniałe recenzje i sympatię publiczności. Miejmy nadzieję, że kolejne dwa spektakle zostaną przyjęte równie ciepło. 
W trakcie spektakli odbędzie się zbiórka datków na operację i rehabilitację 20-letniej Oliwii, która od czterech lat walczy o przywrócenie sprawności ręki.

 

 

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, apelujemy o przestrzegania zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowania się do wytycznych służb sanitarnych podczas imprez organizowanych przez SCK Mielec.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE