Reklama

Zbliża się ciekawy festiwal "Z kulturą po EUROPIE"! Mnóstwo wydarzeń w centrum Mielca

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Zbliża się ciekawy festiwal "Z kulturą po EUROPIE"! Mnóstwo wydarzeń w centrum Mielca - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura „Z KULTURĄ PO EUROPIE" Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Akcja DOFE jest częścią szerszej kampanii #EUinmyregion, prowadzonej przez Komisję Europejską. Pozwala ona bliżej poznać różnorodność projektów realizowanych z pomocą dotacji unijnych. Wydarzenie odbędzie się w Mielcu 9 października w godz. od 14 do 21 w Domu Kultury SCK, Parku im. Lachmana, Parku im. ZPiT „Rzeszowiacy”, Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK.

Najważniejsze wydarzenia DOFE w Mielcu. Warto dodać, że wszystkie wydarzenia są bezpłatne! 

POKAZ KINA EUROPEJSKIEGO - sala nr 1, Dom Kultury SCK w Mielcu

Projekcja dwóch filmów z prelekcją: 

godz. 14 - "Miś Bamse na wulkanie" (prod. Szwecja 2022) / dubbing / bez ograniczeń wiekowych / czas trwania: 1 godz. 9 min. 

godz. 16 - "Młody Winnetou" (prod. Niemcy 2022) / dubbing / od lat 7 / czas trwania: 1 godz. 43 min.

STREFA MALUCHA - namiot mniejszy w Parku im. Lachmana.

Godz. 14 do 18

- stoisko malowania twarzy, tworzenia tatuaży brokatowych, skręcania balonów, kącik maluszka, kącik konstrukcyjny, kącik plastyczny.

STREFA ANIMACYJNA – namiot główny w Parku im. ZPiT „Rzeszowiacy” 

Godz. 14 - 21

- zabawy taneczne pochodzące z krajów Unii Europejskiej (zorba, belgijka, kankan), quiz dotyczący Unii Europejskiej, pokaz baniek XXL, festiwal kolorów, konkurencje drużynowe, twister xxl, chusta i lina animacyjna. 

- koncert  finalistów III Miejskiego Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Na językach” pod patronatem Prezydenta Miasta Mielca. Organizatorem Miejskiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „NA JĘZYKACH” jest V Liceum Ogólnokształcące. Prezentowane i nagradzane są piosenki w czterech językach obcych nauczanych w mieleckich szkołach: języku angielskim, francuskim, hiszpańskim i francuskim i niemieckim. 

- LUNAPARK - ruroskoczki, tunel gąsienica, symulator surfingu, mega piłkarzyki, statek piratów, zjeżdżalnia.

- godz. 18.30 - koncert plenerowy Big Mielec Band- „Dźwięki Europy”. Big Mielec Band to zespół działający przy Samorządowym Centrum Kultury. W programie koncertu pojawią się wielkie przeboje europejskiej muzyki rozrywkowej wykonane w towarzystwie solistów z regionu. 

- godz. 20 - pokaz laserowy - wyjątkowe widowisko wizualne, realizowane w połączeniu z muzyką w tle. Spektakl przestrzenny to bardzo efektowna część pokazu. Pozwala widzowi znaleźć się w samym centrum akcji dostarczając niezapomnianych wrażeń. Widowisko pokazywać będzie inwestycje realizowane w Mielcu w ostatnich latach, które były dofinansowane przez Fundusze Europejskie w tym m.in. Budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej. 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy