Reklama

Zbigniew Michalski - członkiem Związku Literatów Polskich!

Opublikowano:
Autor:

Zbigniew Michalski - członkiem Związku Literatów Polskich! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Na wniosek Komisji Kwalifikacyjnej, Prezydium Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich, podczas posiedzenia w dniu 11 października 2018 r., postanowiło przyjąć prezesa Mieleckiego Towarzystwa Literackiego Zbigniewa Michalskiego - w poczet członków ZLP.

Mielecki poeta, aforysta, redaktor pism literackich i animator kultury, urodził się 11 września 1952 r. w Mielcu.

Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara w Kolbuszowej. Zdobywał wielokrotnie laury ogólnopolskich konkursów literackich w dziedzinie poezji, fraszki i aforyzmu.  W czasach wolnej Polski współtworzył mieleckie środowisko literackie  jako założyciel i były długoletni (2006-2016) prezes Grupy Literackiej „Słowo” przy TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu.

Zredagował wówczas czasie pięć antologii, pięć tomików i pięć numerów pisma „Artefakty”. Od 2017 roku pełni funkcję prezesa Mieleckiego Towarzystwa Literackiego. Debiutował tomikiem „Na pięciolinii życia” w 2004 roku. W 2008 roku wydał tomik „Zakręty”, w  2009  „Jeszcze” i drugie wydanie tomiku „Na pięciolinii życia”. W roku 2010 wydał tomik „Schody”, W roku 2016 wydał tomik „Na przekór gwiazdom”, w 2018 r. „Balans bieli i czerni”. Jego poezja trafiła do 10. antologii poza Mielcem.  

Opublikował wiele artykułów w czasopismach regionalnych i literackich. Za swoje zasługi dla literatury odznaczony odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”(2009) i „Brązowym Krzyżem Zasługi” (2014), nagrodzony Nagrodą Zarządu Województwa Podkarpackiego (2016) i Nagrodą Honorową Zarządu Oddziału ZLP Rzeszów (2017). Jest piątym członkiem ZLP wywodzacym się z Mielca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE