Pismo przedstawia bogatą plejadę autorów, pośród których prym wiedzie aż dwudziestu trzech poetów, trzech prozaików, sześciu krytyków, trzech satyryków i pięciu autorów rozmaitości.
W numerze po raz pierwszy pojawił się rozdział – eseje. Są też krótkie formy satyryczne, felietony, teksty krytyczno-literackie, literatura faktu, mieleckie rozmaitości kulturalne, teksty o zmarłych w 2020 roku Józefie Załuckim i w 2021 Wiesławie Kulikowskim, a także wspomnienia mieleckiego globtrotera i poezja nadesłana.
Można w nim także znaleźć na okładce abstrakcję, mało znanej mieleckiej malarki Krystyny Burek. Natomiast na kartach rocznika fotografie obrazów Małgorzaty Wiech – większości z ostatniej wystawy w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu.
Wiele ciekawych wątków z jej ciekawej twórczości ozdabia w znakomity sposób karty rocznika. Redakcją całości ponownie zajął się prezes Mieleckiego Towarzystwa Literackiego Zbigniew Michalski. Korektę wykonała Barbara Augustyn. Łącznie w roczniku prezentuje się 39 autorów. Zdjęcia z imprez pochodzą od kilkunastu osób.
Profesjonalny skład całości rocznika przygotował zaprzyjaźniony grafik z Rzeszowa. Drukiem zajmuje się sandomierskie Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia. Spośród twórców jest jeden debiutujący poeta i dwoje prozaików. Promocję nowych „Dygresji” w Mielcu przewidziano na początek lutego 2022 roku.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.