Reklama

Mielec. Zapowiedź rocznika „Dygresje”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zbigniew Michalski

 Mielec. Zapowiedź rocznika „Dygresje” - Zdjęcie główne

foto Zbigniew Michalski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Już początkiem grudnia ukaże się „Dygresje” Nr 4-5 Mieleckiego Rocznika Literacko-Kulturalnego, który na 268 stronach, zawiera 132 zdjęcia i 54 artykuły z różnych dziedzin literatury.

Pismo przedstawia bogatą plejadę autorów, pośród których prym wiedzie aż dwudziestu trzech poetów, trzech prozaików, sześciu krytyków, trzech satyryków i pięciu autorów rozmaitości.

W numerze po raz pierwszy pojawił się rozdział – eseje. Są też krótkie formy satyryczne, felietony, teksty krytyczno-literackie, literatura faktu, mieleckie rozmaitości kulturalne, teksty o zmarłych w 2020 roku Józefie Załuckim i w 2021 Wiesławie Kulikowskim, a także wspomnienia mieleckiego globtrotera i poezja nadesłana.

Można w nim także znaleźć na okładce abstrakcję, mało znanej mieleckiej malarki Krystyny Burek. Natomiast na kartach rocznika fotografie obrazów Małgorzaty Wiech – większości z ostatniej wystawy w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu.

Wiele ciekawych wątków z jej ciekawej twórczości ozdabia w znakomity sposób karty rocznika. Redakcją całości ponownie zajął się prezes Mieleckiego Towarzystwa Literackiego Zbigniew Michalski. Korektę wykonała Barbara Augustyn. Łącznie w roczniku prezentuje się 39 autorów. Zdjęcia z imprez pochodzą od kilkunastu osób.

Profesjonalny skład całości rocznika przygotował zaprzyjaźniony grafik z Rzeszowa. Drukiem zajmuje się sandomierskie Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia. Spośród twórców jest jeden debiutujący poeta i dwoje prozaików. Promocję nowych „Dygresji” w Mielcu przewidziano na początek lutego 2022 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy