Reklama

XIV Konferencja Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie

Opublikowano:
Autor:

XIV Konferencja Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura 28 marca w Domu Kultury w Przecławiu odbyła się XIV Konferencja Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Rejon Dębica.

Oficjalnie konferencję otworzyła burmistrz Przecławia Renata Siembab, dziękując licznie przybyłym gościom za odwiedzenie ziemi przecławskiej. Tegorocznemu spotkaniu towarzyszyło hasło "Bezpieczna szkoła, bezpieczny dom, bezpieczne życie".

Sieć skupia 52 placówki wszystkich szczebli edukacji z 4 powiatów, tj. dębickiego, ropczycko-sędziszowskiego, mieleckiego i strzyżowskiego. 

Szkoły promujące zdrowie posiadają certyfikat potwierdzający programową realizację projektu i przynależność do sieci. Są to kolejno certyfikaty: rejonowy, wojewódzki i krajowy. Od 2017 r istnieje możliwość uzyskania takiego wyróżnienia również dla przedszkoli. 

Koordynatorką wydarzenia była Anna Szczepanik, dyrektorka Przedszkola Miejskiego nr 1 w Dębicy. Jak sama mówi: "promocja zdrowia odbywa się w aspekcie zdrowia fizycznego, psychicznego, społecznego oraz duchowego". 

Szkoła promująca zdrowie to szkoła, która we współpracy z rodzicami uczniów i społecznością lokalną systematycznie tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej.  Również wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie.

Kolejna XV edycja konferencji odbędzie się w Dębicy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE