Reklama

Wystawa tkanin i fotografii Joanny Graniczkowskiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu – 16 stycznia 2022 r.

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: brisch27/pixabay

Wystawa tkanin i fotografii Joanny Graniczkowskiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu – 16 stycznia 2022 r.  - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto brisch27/pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Zapraszamy na wystawę tkanin i fotografii Joanny Graniczkowskiej. 16 stycznia (niedziela) w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu będzie można zobaczyć niesamowite zdjęcia i materiały.

Prezentowane na wystawie prace są przykładami poszukiwań z obszaru tkaniny artystycznej oraz fotografii, a także próbą połączenia obu mediów. Tkaniny, obiekty i fotografie pochodzą z różnych serii, ale na pewno łączy je jedno – powtórzenie i zwielokrotnienie. To prosty, a bardzo wymowny środek, który bardzo często artystka wykorzystuje. Czasem mniej, czasem bardziej świadomie uznając, że w powtarzaniu, często nieidealnym, niedokładnym, tkwi duża siła. Powtórzenie bywa nieraz monotonne i męczące, ale jak twierdzi Joanna – uspokajające. Najbardziej lubi momenty, kiedy coś nie wyjdzie, coś się zamaże, niedokładnie odbije. Stosuje takie techniki jak barwienie i odbarwianie tkanin, modrodruk i cyjanotypię.

Joanna Graniczkowska – ur. 1992 w Rzeszowie. Absolwentka Liceum Plastycznego w Tarnowie, specjalność: tkanina artystyczna oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (dyplom w 2017 r. w pracowni Jarosława Baucia). W 2014 r. studiowała malarstwo na National College of Art & Design (Dublin, Irlandia). Brała udział w różnych projektach oraz wystawach w kraju i za granicą (Summer Academy Venice/Palazzo Zenobio; Creative Campus/Rua Red i NCAD w Dublinie, Wystawa 100 flag/Kolektyw 100 flag).

Tworzy tkaniny, obiekty, fotografie. Zajmuje się również edukacją artystyczną (współpraca m.in. z Cricoteką w Krakowie, Tarnowskim Centrum Kultury, Fablabem Stowarzyszenia Robisz.to w Warszawie). Obecnie mieszka i tworzy w Tarnowie, gdzie pracuje jako nauczycielka malarstwa oraz tkaniny artystycznej w Liceum Sztuk Plastycznych.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy